Як обрати трактор?

Як обрати трактор?
 
З проблемою вибору зіткнувся й підприємець з селища Березна Менського району Григорій Бурковський.
— У мене є МТЗ-52 1974 року випуску, — розповідає Григорій Іванович. — Трактор повністю перебраний, ремонтований. Але він досі вірою і правдою служить. Перефарбований, наче новий. На цьому агрегаті заробив, щоб і дітей вивчити, і усе обладнання для обробки купити, і на новий трактор. Обрав теж МТЗ, 920-ий. За трактор заплатив 150 тисяч гривень. І не шкодую. Новенький агрегат гарцює, як породистий кінь. Молодшого сина-студента тепер посаджу на другий трактор, працюватимемо сімейним підрядом.
Обробляю 27 гектарів своїх і орендованих паїв та людям городи. Помагають двоє синів і невістка. На час оранки та збирання врожаю викликаю їх з міста. Невістка — перекладачка із вищою освітою, любить працювати на старому німецькому картоплезбиральному комбайні.

Григорій Бурковський вважає, що поганої техніки сьогодні немає, на всякий товар є покупець.
— Для невеличких клаптиків землі беруть китайські тракторці, — каже господар.
— Якщо наділи більші, а грошей мало — купують ЮМЗ 1980-их років випуску за 20 тисяч гривень.
— Усього на Чернігівщині зареєстровано 14857 тракторів, — говорить начальник інспекції держтехнагляду Чернігівської облдержадміністрації Василь Порошок.

— З них близько 10 тисяч мають вік понад 10 років, тобто в середньому відпрацювали амортизаційний термін. Близько 90 відсотків нових — невеличкі китайські тракторці на 15-50 кінських сил.
— У сільгосппідприємствах області зареєстровано 7247 тракторів, — розповідає головний спеціаліст відділу розвитку ринків агротехнічних послуг головного управління агропромрозвитку облдержадміністрації Віктор Спабченко. — Близько 15 відсотків з них — нові, менше ніж 10 років. Близько половини — МТЗ різних потужностей. Друга за популярністю марка — ХТЗ, найчастіше беруть Т-150.1 на третьому місці — всесвітньо відомі марки: «Кейс», «Джон Дір», «Фергюсон» тощо. Це найдорожчі та найдосконаліші трактори. Їх купують господарствам переважно київські інвестори.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №14 (1248)

Теги: трактор, Геннадій Гнип

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект