moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь ДафЯк обрати трактор?

Як обрати трактор?
 
З проблемою вибору зіткнувся й підприємець з селища Березна Менського району Григорій Бурковський.
— У мене є МТЗ-52 1974 року випуску, — розповідає Григорій Іванович. — Трактор повністю перебраний, ремонтований. Але він досі вірою і правдою служить. Перефарбований, наче новий. На цьому агрегаті заробив, щоб і дітей вивчити, і усе обладнання для обробки купити, і на новий трактор. Обрав теж МТЗ, 920-ий. За трактор заплатив 150 тисяч гривень. І не шкодую. Новенький агрегат гарцює, як породистий кінь. Молодшого сина-студента тепер посаджу на другий трактор, працюватимемо сімейним підрядом.
Обробляю 27 гектарів своїх і орендованих паїв та людям городи. Помагають двоє синів і невістка. На час оранки та збирання врожаю викликаю їх з міста. Невістка — перекладачка із вищою освітою, любить працювати на старому німецькому картоплезбиральному комбайні.

Григорій Бурковський вважає, що поганої техніки сьогодні немає, на всякий товар є покупець.
— Для невеличких клаптиків землі беруть китайські тракторці, — каже господар.
— Якщо наділи більші, а грошей мало — купують ЮМЗ 1980-их років випуску за 20 тисяч гривень.
— Усього на Чернігівщині зареєстровано 14857 тракторів, — говорить начальник інспекції держтехнагляду Чернігівської облдержадміністрації Василь Порошок.

— З них близько 10 тисяч мають вік понад 10 років, тобто в середньому відпрацювали амортизаційний термін. Близько 90 відсотків нових — невеличкі китайські тракторці на 15-50 кінських сил.
— У сільгосппідприємствах області зареєстровано 7247 тракторів, — розповідає головний спеціаліст відділу розвитку ринків агротехнічних послуг головного управління агропромрозвитку облдержадміністрації Віктор Спабченко. — Близько 15 відсотків з них — нові, менше ніж 10 років. Близько половини — МТЗ різних потужностей. Друга за популярністю марка — ХТЗ, найчастіше беруть Т-150.1 на третьому місці — всесвітньо відомі марки: «Кейс», «Джон Дір», «Фергюсон» тощо. Це найдорожчі та найдосконаліші трактори. Їх купують господарствам переважно київські інвестори.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч» №14 (1248)

Теги: трактор, Геннадій Гнип

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект