Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » «Щось мені підказує, що Христина Аврамівна чи не найстаріша жінка на планеті?!»«Щось мені підказує, що Христина Аврамівна чи не найстаріша жінка на планеті?!»

Українська довгожителька Христина Аврамівна Нагорна з села Жадове, що на Семенівщині, 1 липня зустріла 117 літо! Дата у її паспорті умовна - усіх дітей, народжених тут у 1900-му році, чомусь записали саме цього дня. 117-річна бабуся за свій довгий і поважний вік жила при владі імператора Миколи II, пережила всіх радянських керманичів, дочекалася незалежної України з її президентами. Коли розпався Радянський Союз, їй виповнився аж 91!За словами довгожительки, якій розповідали, народилася вона на косовиці. Тоді замість пелюшок ненька загорнула її у свій фартух і понесла додому. Росла з батьком і мачухою, мама померла, коли дівчинці було всього п'ять років. До школи не ходила, хоча рахувати вміє. Чи не всю свою молодість і зрілість працювала у колгоспі. Ніякої робот/ не боялася. Доглядала на фермі корів, коней, свиней, птицю...

Це нині Христині Аврамівні поговорити б з кимось. А тоді, коли життя вирувало, все їй ніколи й ніколи - то на колгоспному полі, то вдома господарює. Вже немає на світі ні чоловіків (заміж виходила чотири рази), ні доньки Галини (померла в 2000 році). Потихеньку літа лишають бабусю рідні... А вона живе! До речі, торік наша землячка Христина Нагорна стала найстарішою жінкою країни у віці 116 років. Її ім’я - у Національному реєстрі рекордів України.

Колись, як бабуся Христина добрий зір мала, залюбки шила і плела. У сторічному віці ще тримала корову, а коли їй було сто десять - сапувала грядки, вирощувала кролів курей, доглядала поросятко. Без роботи жити не може й нині та здоров'я вже не те. Допомагає старенькій по господарству соціальний працівник.! з хаті прибере, обід зварить, і на городі лад дасть. Христина Аврамівна дуже переймається, щоб її грядочки гарненькими були, не гіршими, ніж в односельців!

Першого липня до господи іменинниці завітали голова Семенівської райдержадміністрації Сергій Деденко і сільський голова Жадового Сергій Помазок. А наступного дня очільник району у соціальній мережі написав:

- Учора привітали зі 117- річчям найстаршу жінку України - Христину Аврамівну Нагорну. Побажали їй міцного здоров’я та затишку в її довголітті. Щось мені підказує, що Христина Аврамівна чи не найстаріша жінка на планеті?!

Як насправді - достеменно не відомо. Втім, з упевненістю можна сказати: Христина Нагорна таки наближається до світового рекорду.

Лариса Галета, "Деснянка" №32 (612) від 4 серпня 2017

Теги: Христина Аврамівна Нагорна, с.Жадове, Семенівщина, Лариса Галета, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект