moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » «Щось мені підказує, що Христина Аврамівна чи не найстаріша жінка на планеті?!»«Щось мені підказує, що Христина Аврамівна чи не найстаріша жінка на планеті?!»

Українська довгожителька Христина Аврамівна Нагорна з села Жадове, що на Семенівщині, 1 липня зустріла 117 літо! Дата у її паспорті умовна - усіх дітей, народжених тут у 1900-му році, чомусь записали саме цього дня. 117-річна бабуся за свій довгий і поважний вік жила при владі імператора Миколи II, пережила всіх радянських керманичів, дочекалася незалежної України з її президентами. Коли розпався Радянський Союз, їй виповнився аж 91!За словами довгожительки, якій розповідали, народилася вона на косовиці. Тоді замість пелюшок ненька загорнула її у свій фартух і понесла додому. Росла з батьком і мачухою, мама померла, коли дівчинці було всього п'ять років. До школи не ходила, хоча рахувати вміє. Чи не всю свою молодість і зрілість працювала у колгоспі. Ніякої робот/ не боялася. Доглядала на фермі корів, коней, свиней, птицю...

Це нині Христині Аврамівні поговорити б з кимось. А тоді, коли життя вирувало, все їй ніколи й ніколи - то на колгоспному полі, то вдома господарює. Вже немає на світі ні чоловіків (заміж виходила чотири рази), ні доньки Галини (померла в 2000 році). Потихеньку літа лишають бабусю рідні... А вона живе! До речі, торік наша землячка Христина Нагорна стала найстарішою жінкою країни у віці 116 років. Її ім’я - у Національному реєстрі рекордів України.

Колись, як бабуся Христина добрий зір мала, залюбки шила і плела. У сторічному віці ще тримала корову, а коли їй було сто десять - сапувала грядки, вирощувала кролів курей, доглядала поросятко. Без роботи жити не може й нині та здоров'я вже не те. Допомагає старенькій по господарству соціальний працівник.! з хаті прибере, обід зварить, і на городі лад дасть. Христина Аврамівна дуже переймається, щоб її грядочки гарненькими були, не гіршими, ніж в односельців!

Першого липня до господи іменинниці завітали голова Семенівської райдержадміністрації Сергій Деденко і сільський голова Жадового Сергій Помазок. А наступного дня очільник району у соціальній мережі написав:

- Учора привітали зі 117- річчям найстаршу жінку України - Христину Аврамівну Нагорну. Побажали їй міцного здоров’я та затишку в її довголітті. Щось мені підказує, що Христина Аврамівна чи не найстаріша жінка на планеті?!

Як насправді - достеменно не відомо. Втім, з упевненістю можна сказати: Христина Нагорна таки наближається до світового рекорду.

Лариса Галета, "Деснянка" №32 (612) від 4 серпня 2017

Теги: Христина Аврамівна Нагорна, с.Жадове, Семенівщина, Лариса Галета, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект