Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Відмінник, спортсмен, саксофоніст, фотограф, співак і навіть... артистВідмінник, спортсмен, саксофоніст, фотограф, співак і навіть... артист

Важко повірити, але все це про одного хлопця - школяра-десятикласника з Корюківки Дмитра Карпенка. Про його досягнення і активну громадську діяльність можна говорити годинами. Але більше про нього розповідають близькі люди, класний керівник та гора нагород, ніж він сам. Бо не звик хвалитися. Його часом надмірна скромність дивним чином поєднується з бездоганною ерудованістю і невгамовною силою до пізнання всього нового.Цього навчального року він брав участь у дев’яти шкільних олімпіадах районного рівня і здобув вісім призових місць. Чотири з них - перші! Він уже зараз береться за написання науково-дослідницьких робіт і має гарні результати. Вчителі називають його унікальною дитиною, музиканти - гарним саксофоністом, тренери вбачають у ньому легкоатлета з майбутнім у світі спорту, а поціновувані прекрасного залюбки стежать за його грою на сцені та вслуховуються в сильний і красивий тембр голосу.

Ліки від кашлю - саксофон

Коли інші хлопчаки бавилися машинками, Діма годинами сидів над конструктором і щось проектував. Уже тоді можна було помітити, що цьому малюкові притаманні точність і логічне мислення. Ще його неабияк вабили «мандрівки» чарівними атласами. Тато Дмитра за фахом географ, тож такого добра вдома було вдосталь.

«Роздивлявся країни, вивчав столиці, цікавився у батьків, як живуть ті чи інші народи. Коли йшов до першого класу, вже багато чого знав, умів добре читати та писати», - розповідає школяр.

Навчаючись у початковій школі, почав відвідувати музичну, обравши один із найважчих інструментів у всіх сенсах цього слова - баян. Ледь вміщався в маленькі рученята другокласника цей «апарат». Та за кілька років витончений саксофон «переміг» баян, і сталося це невипадково.

«Я часто кашляв, у мене почалися проблеми зі здоров’ям. Захворювання органів дихання давалися взнаки, і мамі хтось порадив відвести мене на духові інструменти. Так я став саксофоністом», - усміхається мій співбесідник.Діма вдало закінчив музичну школу по класу саксофон. Нині його інструмент перейшов молодшому братові Андрію. Та хлопець свого захоплення не полишив - грає в оркестрі. Ще він співає у хорі школи мистецтв. А до цього сім років був учасником зразкового художнього вокального колективу «Тріумф». Співав сольно, в дуетах та безпосередньо в ансамблі.

А торік почав ще й танцювати. Не приховує, що сумнівався у своїх хореографічних можливостях. Але бажання спробувати таки перемогло.

«Після шкільного вальсу, який ми танцювали по закінченню дев’ятого класу, мене запросили до танцювального колективу районного Будинку культури. І я подумав: чому б не спробувати. Сцену люблю. Співав, грав на музичних інструментах, то чому ж не затанцювати...».

«А як вдало Дмитро грає у комедійних мініатюрах - ви навіть не уявляєте, - приєднується до розмови класний керівник Діми Ірина Рак. - Весь зал регоче. Він у нас справжній талант. Я інколи сама дивуюся, як цьому хлопчині все вдається? А ще одне питання, відповідь на яке важко знайти: коли він усе встигає?».

Поки що моя дівчина - хімія

Не стримуюсь від запитання про особисте, адже у випускних класах учні вже проявляють симпатії один до одного. Хтось навіть переживає перше кохання. А поглянувши на Дмитра - стрункого і гарного хлопчину, який майже на голову вищий за мене, не важко здогадатися, що дівчата на нього задивляються.

«Ні-ні, дівчини не маю, - зашарівся юнак. - Поки що моя дівчина - хімія (сміється). Дуже багато часу просиджую за книжками, хочу вступити до медичного університету, тому доводиться чимдуж гризти граніт науки. Лишився рік, щоб добре підготуватися».Ірина Володимирівна запевняє, що скільки Діму знає - стільки він і учасник різних олімпіад. Особливо з точних і природничих дисциплін.

«Знаю його з першого класу, бо певний час працювала з початковою ланкою. Вже тоді він проявляв себе як здібний працьовитий школяр. У другому класі Дмитро почав змагатися на олімпіадах. А коли у старшій школі з’явилися біологія, хімія, фізика, екологія, то навіть питань не виникає, хто відстоюватиме честь школи. Тільки цього року він, отримавши першість у районі з екології, фізики, математики та хімії, їздив чотири рази на область. Екологія - диплом III ступеня та хімія - третє місце і диплом II ступеня, - з гордістю констатує класний керівник. - Навчання для нього - це не просто певний період життя, це його хобі. Тому й такі досягнення».

Нині Дмитро займається з відомим у нашій області вчителем хімії із Сосницького району Олександром Віталійовичем Лисичем. Саме його вихованці посідають перші місця на Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах з хімії та вступають до найпрестижніших вузів.

Відпочиває на стадіоні

Так плідно працювати, мабуть, можуть лише одиниці. Але ж відпочинок ніхто не відміняв. І навіть такі унікальні діти, як Дмитро, повинні мати «розвантажувальні» години чи дні. Проте й відпочинок у Діми особливий. Він не сидить перед телевізором чи комп’ютером, не тиняється вулицями у пошуках пригод, а йде на стадіон.«Футбол, баскетбол, легка атлетика - ось мій відпочинок. Я граю у футбольній команді ДЮСШ, а баскетболом почав захоплюватися завдяки однокласникові Богдану, для якого ця гра у пріоритеті. Ось він і мене підсадив».

А от легка атлетика приносить Дмитру не лише задоволення, а й медалі та дипломи. П’ять-шість разів на рік юнак їздить змагатися на область. Торік став чемпіоном з бігу на дистанції півтора кілометра. А на минулому тижні отримав медаль і диплом за зайняте друге місце в обласних змаганнях з легкоатлетичного кросу.

Ще юнака вабить фотографія. Він бачить усе у цьому світі особливим, яскравим і неповторним. Тому найкращі моменти завжди фіксує на фотокамеру. Його знімки таємничі й загадкові. Минулого року Дмитро Карпенко здобув перемогу в обласному фотоконкурсі «Зачарована Десна очима натураліста», присвяченому дню народження Довженка, у номінації «Фотографія». Скільки ще перемог попереду чекають на цього обдарованого хлопчину з унікальними здібностями, можна лише здогадуватися. А скільки талантів ще не розкрито! Впевнена, що про нього ще не раз говоритимуть, як про переможця, лідера, науковця. А я вже зараз пишаюся Дімою, бо він мій земляк!

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №15 (624) від 13 квітня 2017

Теги: Корюківка, Дмитро Карпенко, Сніжана Божок, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект