moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » «Двері відчинила – на роботі. Зачинила – вдома»«Двері відчинила – на роботі. Зачинила – вдома»

50-річна киянка Надія Степаненко переїхала зі столиці до Сираїв Козелецького району десять років тому. В будинку, який придбала на кредитні кошти, живе разом з родиною і тримає кафе «Благодать». «Двері відчинила — я на роботі, зачинила — вдома», — розповідає. Надія Федорівна віруюча (у народі їх називають «євангелістами»), тому кафе працює без алкогольних напоїв.


Надія Степаненко


Останнім часом у вигляді додаткового заробітку Надія Федорівна, кондитер за освітою, пече торти та розписні пряники на замовлення. Продає через інтернет.

У минулу п’ятницю, 10 березня, двері «Благодаті» зачинені. На стук виходить господиня.

— Погодуєте?


— Проходьте. Тільки у нас ремонт. Весна, треба все до ладу привести, — пояснює жінка. Донька Тетяна Солов’юк тим часом на кухні починає готувати обід.

— То ви і ремонтуєтесь, і людей годуєте?

— За три дні ви перші відвідувачі, — говорить Надія Федорівна. — Білорусів, росіян, які на відпочинок чи додому їдуть, нема.

— Чому оселилися саме у Сираях?

— Цілком випадково. У Києві ми займалися доставкою гарячих обідів до офісів та на підприємства. Винаймали приміщення. Коли порахували, скільки за десять років наорендували, взяли кредит і придбали цей будинок. Взяли те, що нам підходило по грошах. Раніше тут теж було придорожнє кафе. Добре, коли своє. Хочу працюю, хочу — ні. Хочу торгую алкоголем, хочу — ні.

Придбали приміщення, а через чотири дні сталася пожежа. Замикання. Вигоріло вісім квадратів стелі. І, відповідно, стіни. їх ми відновили, а ось до підлоги руки не дійшли, фінансів не вистачило.

— З міста в село, нормально?

— Коли я була молодою, думала — ніколи в житті. Я дитина асфальту. Коли переїхали сюди, дивувалась, як я могла жити у Києві у тій комірчині і була щасливою. Тут добре.

— Місцеві приходять до вас?

— В Сираях є два генделики. Ми не вписуємось у цей формат через відсутність алкоголю.

— Це ваша принципова позиція?

— Абсолютно. Якось донька з чоловіком умовили ввести алкогольні напої. Проте клієнтів не стало більше. На трасі хоча б одне кафе має бути без алкоголю.

— Хто розробляє меню?

— Меню формує клієнт. Я не можу на трасі феєрверки пропонувати. Людині потрібна гаряча домашня їжа. Борщ, солянка, деруни. Чебуреки для чебуреків, — жартує. — Усе готуємо самі. Як кажуть, з-під ножа. Зранку варимо тільки першу страву. Решту — на замовлення.


Пряник від Надії

— Продукти для страв де берете?

— Купуємо олію, хліб, рильно-мильне. Решту вирощуємо самі. Є і свині, і кури.

З минулої осені Надія Федорівна почала готувати пряники на замовлення.

— Коли працюєш без спиртного, можна придумати все, що завгодно, — жартує жінка. — У листопаді сиділа, скучно, дощі. А скоро Новий рік. Кинула рекламу в Інтернет. І пішли замовлення: Рівне, Мукачеве,

Мелітополь, Дніпро. Виготовляла для компаній до свят, були й індивідуальні замовлення. Маленький пряник коштував 5 гривень. Велика прянична шкатулка, розмальована кольоровою цукровою глазур’ю, з пряничками — 150. Торти випікаю для Козельця, Остра, Десни, Броварів. 300 гривень за кілограм. Крем роблю з сиром Філадельфія, що коштує 70 гривень за кілограм.

І торти, і пряники Надія Федорівна випікає тут же. У кафе є три жарові шафи. Доки розмовляли, на столі перед нами з’явилися червоний борщ з м’ясом, картопля по-селянськи і куряча відбивна. Попросили одну порцію на двох. Півборщу зайняло майже повну тарілку.

— А куди ж тоді цілу порцію наливаєте?

— У цю ж тарілку до самих країв. У нас зараз в основному чоловіки-далекобійники харчуються. Вони дивляться на такі порції, і очі добрі-добрі стають, — усміхається Надія Федорівна.

За обід заплатили 90 гривень плюс 10 гривень за каву.

Марина Забіян, Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року

Теги: Надія Степаненко, Сираї, кафе «Благодать», «Вісник Ч», Марина Забіян, Аліна Сіренко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект