Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Курильні люльки з восьмиметрової черешніКурильні люльки з восьмиметрової черешні

На Чернігівському центральному ринку Сергій Мамонтов продає курильні люльки, які робить сам.

Каже, що до виготовлення люльок його підштовхнуло бажання вижити. Торгує на ринку більше 20 років. Треба було розширювати асортимент продажів. Тож серед повідків та намордників для собак, які теж виготовляє сам, та інших товарів для тварин з’явилися люльки.


Сергій Мамонтов

Люльками почав торгувати три місяці тому. Першу, як і решту, зробив з черешні.

— Здоровенне дерево росло на дачі, червона черешня вісім метрів висотою, — говорить. — У нас люльки роблять із так званих харчових дерев. У Західній Україні — з бука і вишні.

Дерево треба щоб підсохло, бо виріб потріскається, — продовжує співрозмовник. — Тож чотири місяці черешневі бруски лежать у приміщенні, тільки після цього запускаються у роботу.

Болванку обточує на токарному верстаті.

— Зробив верстат із дриля, — ділиться. — Технологій в Інтернеті купа. Я шукав такий верстат, щоб займав мало місця, і сміття мало давав.

Креслення, як робити люльку, теж знайшов в Інтернеті.

Перша люлька важко робилася. Але приловчився.

Люлька складається з трьох частин — мундштук, перехідник і діжечка, — показує. Люльки пропонує і під чоловічу руку, і під жіночу. — Найскладніша частина — мундштук. Його треба вигнути. Роблю це на верстаті. Перед цим замочую хвилин на 10 в окропі або тримаю над парою. Усередині діжечка або обробляється спеціальним розчином, або метал кладеться.

— Як вибрати люльку? Як перевірити тягу? Даєте покурити?

— Не даю. Один до рота візьме, інший. Не гігієнічно. Люльку вибирають інтуїтивно.

Найкраще люльки купують... білоруси. Вони везуть на базар більше грошей.

Ціна однієї Сергієвої люльки — від 100 гривень. Чоловік продає також люльки, привезені з Західної України. Вони удвічі дорожчі.

В інших точках Центрального ринку найпростіша люлька, без візерунків, коштує 40 гривень. В Інтернеті можна знайти ще дешевше — 35. Дорогі люльки є і за тисячу, і за дві, і за три тисячі гривень. Їх роблять з бріара. Матеріалу з наростів кореня вереску. Цей матеріал не горить і не руйнується теплом, люльки з бріара, кажуть, вічні. Якщо не загубиш або не зламаєш

Любителі тютюну вважають, що куріння люльки не викликає такої залежності, як куріння сигарет, воно менш шкідливе.

— Для люльки будь-який тютюн підходить, — пояснює Сергій. — Навіть сорту махорка. Бажано, щоб була волокниста, довгувата нарізка.

... Але, якщо вибирати між люлькою та яблуком чи апельсином або між люлькою та шматком м’яса чи сала, то перевага буде за останнім.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №10 (1609), 9 березня 2017 року

Теги: Сергій Мамонтов, курильні люльки, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект