moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям о людях » Галина Пластовець у 100 років тримає дві корови і шиє одяг для нужденнихГалина Пластовець у 100 років тримає дві корови і шиє одяг для нужденних

У лютому Галина Пластовець із села Кобижча Бобровицького району на Чернігівщині відсвяткувала 100-річний ювілей. Жінка тримає дві корови, теля, порося і курей. Щодня на ручній машинці "Зінгер" шиє сорочки і халати. У сільській церкві роздає їх нужденним."Аж самій не віриться, що маю вже сто років. Бог держить на світі, бо потрохи їм, багато працюю, живу по совісті і займаюся благодійністю", - сказала Галина Пластовець кореспонденту Gazeta.ua.

"Сама народилася у заможній родині. Та у 1930 році нас розкуркулили. Забрали все. В один момент з багатих перетворилися на нужденних. Батько цього не видержав - молодим помер. А мати осталася одна із сімома дітьми. Я в школу ходила тільки два місяці. Навчилася читати і писати. Наш вчитель Гаврило Наумович і за цей час побачив, що я здібна дитина. Казав: "З цієї дівчинки були б люди". Якби тоді гарну освіту отримала, то зараз і Юльку Тимошенко замінить могла б", - додала довгожителька.

Галина Антонівна живе у великому будинку в центрі села. Вона невисокого зросту, худорлява. Була вбрана у яскраву сорочку і темний сарафан, голову запнула світлою хусткою.

" Була двічі одружена. За першого чоловіка Максима пішла, коли мені і 19 не було. Через два роки у нас синок Вася родився. Чоловіка скоро забрали на війну. Так він і не вернувся. Вже після війни вийшла заміж вдруге за Степана з нашого села. Під час війни його жінка на міні підірвалася. Із ним прожила 30 років. Він загинув в автокатасрофі 1976 року", - поділилася жінка.

"Виховала 5 дітей. Всі діти у школі добре вчилися, бо розхлябаності я не переносила. Вони всі інститути покінчали і займали керівні посади. Зараз в Києві живуть. Тільки Валя - в Італії. Внуки теж вивчилися, тепер займаюся бізнесом. Маю ще і вісьмох правнуків", - розповіла Галина Пластовець.

Жінка показала свою кімнату. Збоку стояло високе ліжко. Біля нього - плазмовий телевізор. Під вікнами - дві швейні машинки.

"Шити почала з 14 років. Мама навчила. За все життя перестрочила тисячі метрів тканини. Під час війни обшивала партизанів. Шила їм сорочки, рукавиці, латала штани і кітелі. Після війни до мене 4-5 людей в день приходило. Тому треба кітель пошить, тому - пальто, а тому - плаття. Шила вночі, бо вдень треба було на ланку бігти. Не завжди брала з людей гроші. Часто шила за спасибі. Зараз теж цим займаюся. Внучка Лєна щомісяця привозить мені по рулону тканини. Кожен день сідаю за машинку і строчу. А потом несу у церкву і роздаю нужденним. За цей місяць 180 сорочок пошила", - поділилася вона.

" Шиття - моє улюблене заняття. Навіть не віриться, що у сто років можу зметикувати, як його правильно пошить", - додала вона.Автор: Світлана Корженко, фото: Тарас Подолян, відео: Анатолій Гаєвський


Теги: Галина Пластовець, село Кобижча, Бобровицтький район

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект