moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Грудень рік кінчає, а зиму починає». Прогноз«Грудень рік кінчає, а зиму починає». Прогноз

Ох вже ж цей грудень! Про нього ще здавна в народі казали, що він «сумний і в свято, і в будень», а ще – «грудень землю грудить та хату студить». Так, мабуть воно і є. Бо якщо торкнутися погодних змін, то цей вислів – точно про останній місяць року, адже впродовж першого зимового тижня чого ми тільки не бачили: і дощі зі штормовим вітром, і хуртовини, і сльота з багнюкою, і морозець...А що ж далі? Як повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, в минулі дні на погоду в області впливала улоговина циклону, який розміщувався над центральними районами Європейської території Росії. По області зранку хурделило, дув південно-західний і західний вітер, на дорогах місцями зберігалася ожеледиця, температура повітря вдень була 1-3º тепла, вночі від 0° до 3º морозу (середньодобова температура зараз вища норми на 2º). До речі, абсолютний максимум температури повітря 6 грудня становив 10,6º тепла у 1986 році, а абсолютний мінімум становив 7 грудня – 24,3º морозу у 1959 році. Чого чекати в наступні дні?

Синоптики прогнозують, що 8 грудня буде хмарна погода з проясненнями, вночі пройдуть невеликі опади (місцями слабке налипання мокрого снігу, слабка ожеледь), вдень буде без істотних опадів, на дорогах подекуди ожеледиця. Вночі та вранці – слабкий туман. Вітер дутиме південно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 4º морозу до 1° тепла, вдень від 2° морозу до 3º тепла. По Чернігову вночі – невеликі опади, слабка ожеледь, а вдень вже буде без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вночі та вранці стелитиметься слабкий туман. Температура вночі 0-2º морозу, вдень 0-2º тепла.

На вихідних 9 і 10 грудня буде хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів, але вдень і ввечері неділі дощитиме, місцями летітиме мокрий сніг, на дорогах – подекуди ожеледиця. Вітер дутиме південний та південно-східний силою 7-12 м/с, вдень 10 грудня місцями сильні пориви 15-20 м/с. Знову ж таки – вночі та вранці слабкий туман. Температура: вночі 9 грудня 0-5º морозу, вдень 0-5° тепла, а 10 грудня – вночі від 2° морозу до 3° тепла, вдень 3-8° тепла.

Початок наступного тижня також не дуже відрізнятиметься погодними умовами: вночі подекуди летітиме мокрий сніг, а вдень понеділка вже буде без опадів. Температура: вночі 11 грудня 0-5° морозу, вдень 0-5° тепла, у вівторок 12 грудня – від 3º морозу до 2° тепла, вдень 3-8° тепла.

Коли ж від календаря погодного перейти до календаря народного, то дізнаємося, що 7 грудня відзначається день святої Катерини, яка вважається покровителькою шлюбу і наречених, тому в народі її ще називають Женодавицею. Цього дня влаштовувалися народні гуляння, катання на санках з гірок. Колись про цей день говорили: «З Катерини зима дойме не миттям, так катанням, не голодом, так холодом». Спокійна ясна погода на Катерину вказувала на морозну зиму.

8 грудня вшановуватиметься пам’ять святого Климента, папи Римського. У народі цей день називали Климентовим: «У день святого Климента зима клин клином вибиває» казали. З цього часу дійсно наставала пора сильних морозів і тому примовляли: «Климент морозом у чоловіка сльозу гонить» та «Мороз насипав білих троянд». На Климента боялись побачити в поселеннях польових мишей, оскільки їх наближення до будинків вказувало на дуже холодну зиму.

9 грудня відзначається Юр’їв день. У народі цей день називався Єгорій Зимовий, Юрій Холодний. На Юр’їв день слухали воду в криницях: якщо було тихо і вода «не хвилювалася», то зима передбачалася теплою, а якщо було чути звуки шуму, очікували на сильні заметілі та морози. За цим днем визначали і майбутній урожай: «Якщо до осіннього Єгорія випаде багато снігу, то на весняного буде добра трава» - казали.

10 грудня вшановуватиметься пам’ять святого Романа, який мав дар зцілення тілесних недуг і жив у затворі. Колись єдиним вказівником погоди цього дня для наших пращурів був заєць. Вони примічали: якщо хутро зайця було вкрите плямами, то це вказувало на м’яку зиму, якщо ж було без плям, то чекали суворої сніжної зими.
Як воно буде насправді, вже дуже скоро побачимо, адже хоча грудень рік і кінчає, та все ж зиму – починає…

Gorod.cn.ua

Теги: погода, прогноз погоди, зима, синоптики, сніг

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект