moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 117-річна Христина Нагорна померла уві сні117-річна Христина Нагорна померла уві сні

У п’ятницю, 3 листопада, не стало 117-річної Христини Нагорної із села Жадове Семенівського району. Христина Аврамівна у вересні цього року стала найстарішою жінкою планети. Після того як на Ямайці померла на кілька місяців старша Вайолет Мосс Браун. Хоча офіційно статусу баба Христя так і не встигла отримати.

Христина Аврамівна пережила дві війни, голодомор, поховала чотирьох чоловіків. У сто років ще тримала корову, у 110 — порала город, у 112 — розводила птицю і навіть вигодувала кабанчика. І до останнього приймала відвідувачів. Баба Христина вміла заговорювати, лікувала від пристріту, передбачала долю.

Зустрічалася з нею два роки тому, коли жінці минуло 115 років. Тоді Христина Аврамівна на прощання приказувала: «Не міняй чоловіка і роботу».

Розповідають, що З листопада Христину Нагорну, як завжди, прийшла навідати соціальний працівник Алла Бідна. Христина Аврамівна лежала у ліжку із закритими очима. Та вже не дихала. Викликали медиків, які й констатували смерть. Баба Христина померла уві сні.

Організацією похорону займався сусід Нагорної Микола Баклицький.

— Вона все переживала: «Хто ж мене заховає, як помру», — згадує Микола Михайлович. До речі, у цьому ж селі живе і правнучка Христини Аврамівни Валентина Катруша. Та родичі між собою не спілкувались. Чому? Не розповідають. Кажуть, ще у минулих поколіннях жінки не поділили між собою чоловіка. За старенькою переважно доглядали сусіди і соціальні працівники. Обробляли город Нагорній, готували їжу.

У Росії живе (чи, може, вже жив) онук Нагорної. Звав до себе. Та баба Христя не поїхала. Все боялася, що її кремують, тіло спалять. А хотіла, щоб поховали у землі.

— Я заспокоював: похоронимо, — продовжує Микола Баклицький. — Баба Христина на похорон відкладала, тому проблем не було.

Поховали Христину Нагорну у суботу, 4 листопада, на місцевому кладовищі. Були і односельці, і родичі. Поминки організували у приміщенні їдальні, а готували у Семенівському кафе.

Хата покійної, ймовірно, дістанеться родичам. Поки до сільради з приводу спадку ніхто не звертався. І про заповіт не чули. Та якщо по справедливості, по-народному, хто ховав, доглядав — того і хата.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №45 (1644), 9 листопада 2017 року

Теги: Христина Нагорна, село Жадове, Микола Баклицький, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект