moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ціни на харчування дітей підвищатьЦіни на харчування дітей підвищать

З 2 січня 2018 року підвищаться ціни на харчування в дошкільних навчальних закладах і для пільгових категорій дітей в школах. Та якщо в садках батьки відчують підвищення цін, то в школах воно ніяким чином не вдарить по їхніх гаманцях.На черговому засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення про організацію харчування дітей у закладах освіти міста. Так, задля забезпечення повноцінного харчування дітей, враховуючи інфляцію та підвищення цін на продукти, з 2 січня 2018 року у закладах загальної середньої освіти для учнів, батьки яких звільнені від оплати за харчування, його вартість зросте.«Сьогодні міський бюджет повністю компенсує харчування дітей пільгових категорій з 1 по 11 класи, - розповідає заступник начальника відділу освіти Чернігівської міської ради Віра Казимір. - У цьому році у нас 2420 дітей пільгової категорії. Відтак з січня для них підвищиться ціна на харчування в загально-освітніх навчальних закладах до 16 гривень за день, за сніданок чи обід».

У КП «Шкільне» впевнені, що це незначне підвищення дасть змогу хоча б трохи оновити меню для пільговиків і наблизитися до норм фізіологічної потреби дітей.«Поки що підвищиться лише оплата для пільгових категорій дітей, - пояснює директор КП «Шкільне» Антоніна Радченко. - Звичайно, не варто очікувати великих змін в меню.

Ми просто плануємо змінити підхід до приготування м’ясних страв, додамо трохи фруктів. У будь-якому разі

буде щось нове. Хочу заспокоїти всіх інших батьків: усі діти будуть отримувати однакове меню, однакової ваги. Як пільгові категорії, так і ті, за яких доплачують батьки. Зараз, наприклад, у них різниця в меню лише в соку (пільговикам дають розливний, а іншим дітям в пакеті) та в кондитерських виробах. В ідеалі всі мають платити однакову ціну, щоб діти отримували однакове меню. Зараз сніданки для 1-4 класів обходяться в 14 гривень, 8 з яких оплачують батьки, а інші 6 - з місцевого бюджету. Тому я не думаю, що якщо батькам доведеться платити на 2 гривні більше, то це буде занадто дорого. Тим паче, що з 1 вересня ціни на продукти зросли вже втричі і ми штучно
втримуємо ту ціну, яка діє зараз. Але в будь-якому випадку питання підвищення цін за харчування потрібно вирішувати безпосередньо з батьківськими комітетами».

Не забули й про малечу

Збільшиться і ціна на харчування у дошкільних навчальних закладах. З 2 січня 2018 року у групах раннього віку вона становитиме 20 гривень за день (нині 17 гривень), а в дошкільних групах - 21 гривня за день (нині 18 гривень). Батьки будуть платити 75 відсотків від суми, решту - 25 відсотків - оплачуватимуть з місцевого бюджету. Якщо сьогодні за один день перебування дитини в яслах батьки платять 12 гривень, а в старших групах - 12,60, то після нового року батькам оплачувати потрібно буде 15 гривень і 15,70 гривень відповідно.

До речі, розмір плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, складає 50% від вартості.

Марія Пучинець, "Чернігівщина" №45 (654) від 9 листопада 2017

Теги: ціни на харчування дітей , підвищення, Марія Пучинець, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект