Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » ДНВЦ: Від Центру до науково-дослідного інститутуДНВЦ: Від Центру до науково-дослідного інституту

ПОЗИЦІЯ РНБО схвалила проект оновлення Чернігівського Державного науково-випробувального центру Збройних сил України.

14 жовтня, на свято Покрови, в Україні вітають її захисників — мужніх воїнів. Останні роки через російську агресію ця дата набула особливого змісту, і стало зрозуміло — без армії немає і держави, немає її міцних кордонів, немає мирного майбутнього.Понад три роки тому до Чернігова перебазували з кримської Феодосії Державний науково-випробувальний центр Збройних сил України.

Тоді на північ країни одразу попрямували майже сто родин офіцерів. Допомогти військовим облаштуватися на новому місці взявся нардеп Сергій Березенко. Завдяки його підтримці ДНВЦ отримав 4 відокремлені будівлі на території колишнього Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків. А ще він сприяв виділенню фінансування від ЗСУ на проведення ремонту в цих приміщеннях.

На жаль, корпуси тривалий час були покинуті, знаходилися в жалюгідному стані, тому ремонтні роботи тривають і досі. Та найголовніший здобуток зовсім інший — це отримання Центром статусу НДІ — науково-дослідного інституту.

Березенко переймається тим, щоб ці плани поступово переходили з паперу в реальність і, як-то кажуть, тримає питання на контролі. Нині цей проект знаходиться на стадії погодження. Уже пройшов 14 міністерств та інституцій, попередню згоду надало Міноборони. Схвальні відгуки надала й Рада нацбезпеки та оборони. Зараз постанова Кабінету Міністрів України щодо створення інституту на базі Чернігівського ДНВЦ знаходиться в Міністерстві юстиції.

Як відомо, оновлений дослідницький інститут буде працювати над сертифікацією збройної техніки, запроваджуючи стандарти НАТО в Україні. Для цього тут розгорнуть лабораторію з необхідним устаткуванням, яку обладнають за підтримки урядів США та Британії. Наразі тривають обговорення щодо надання відповідної військово-технічної допомоги.

Окрім цього, потрібно узгодити деякі законодавчі моменти, кажуть у ДНВЦ. Оскільки технічні стандарти НАТО й України різняться.

Народний депутат Сергій Березенко в цій царині виступає модератором, комунікуючи з Верховною Радою та військовими: «Наша армія перетворюється на потужну силу, із якою рахуються в усьому світі. Ми оновлюємо озброєння, покращуємо тилове забезпечення. Так і повинно залишатися. Сьогодні держава бере на себе врегулювання усіх матеріальних питань військовослужбовців — від зарплати до житла. Бо лише впевнений у своєму майбутньому воїн може гідно боронити свою країну».

Сергій Березенко наголошує, що завдяки такій потужній команді науковців, випробувальників та військових, які працюють у ДНВЦ, наша армія стала більш потужно оснащеною, сучасною і з надійною технікою.

Gorod.cn.ua

Теги: Сергій Березенко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект