moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Порядок приватизації квартири (будинку), житлового приміщенні і гуртожиткуПорядок приватизації квартири (будинку), житлового приміщенні і гуртожитку

Пане Міністре, доброго дня. Ми з колегами по 30 і більше років пропрацювали на виробництві. Жили у гуртожитку від заводу. Зараз пішли чутки, що ми можемо отримати право на приватизацію нашого житла. Підкажіть, як ми маємо це правильно зробити?

Тетяна ЛитвинХто має право на приватизацію?

Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

Кожен громадянин Украіни має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз

Які об'єкти не підлягають приватизації?

1) квартири-музеі;

2) квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідникв, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних,. зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідникв, музеїв.

3) квартири (будинки), житлові приміщення у гуртожитках, які перебувають в аварійному стані: квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), житло« приміщення у гуртожитках, розташовані в зоні безумовного виселення

Як можна приватизувати житло?

Варіант 1. безоплатна передача громадянам квартир (будинків). житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та додатково Ю квадратних метре на сім'ю.

Варіант 2. Продаж надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, які мешкають в них або перебувають в черзі на поліпшення житлових умов.

Куди звернутися для приватизації?

Приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією. та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває державний житловий фонд.

Які потрібно зібрати документи?

1) оформлена заява на приватизацію;

2) копія документа, що посвідчує особу;

3) технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

4) довідка про склад сім'ї та займаю приміщення:

5) копія ордера про надання житлової площі (копія договору найму у гуртожитку);

6) документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду (довідка з попередніх мюць проживання (госля 1992 року) щодо невикористання права на приватизацію державного житлового фонду);

7) копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації:

8) заява-згода тимчасово відсутніх членів сім'і наймача на приватизацію

Кому може бути відмовлено у приватизації?

Громадянам, які:

- проживають у гуртожитках менше ніж 5 років, без правових пщстав;

- проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв'язку з навчанням. перенавчанням чи підвищенням квалфікаци у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом:

- мешкають у спеціальних гуртожитках, призначених для тимчасового проживання осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі і потребують поліпшення житлових умов або житлова площа яких тимчасово заселена, або яким немає можливості повернути колишнє житлове приміщення;

- потребують медичної допомоги у зв'язку із захворюванням на туберкульоз:

- проживають у гуртожитках. що мають статус соціальних на день набрання чинності Законом України -Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

Чи можна оскаржити відмову?

Спори щодо приватизації квартири (будинку), житлового приміщення в гуртожитку вирішуються в порядку цивільного судочинства

Чи можна продати або подарувати приватизоване житло?

Власник приватизованого житла має право розпорядитися майном на свій розсуд. Він може продати, подарувати, заповісти, здати в оренду, обміняти. закласти, укласти будь-які інші угоди, які не заборонені законом.

Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?

Звернутися можна до громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, зателефонувавши за номером (0462) 65-15-24.

"Чернігівщина" №40 (649) від 5 жовтня 2017

Теги: приватизація, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект