Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Сергій Березенко: Запропоновані зміни дають чіткий механізм вирішення проблем сільської медициниСергій Березенко: Запропоновані зміни дають чіткий механізм вирішення проблем сільської медицини

ПОЗИЦІЯ Стан сільської медицини в Україні знаходиться на дуже низькому рівні. У ФАПах та лікарських амбулаторіях працюють кваліфіковані фахівці, готові прийти на допомогу і вдень, і вночі, незважаючи на негоду та відстані. Але якість медицини визначається не лише фахом та доброзичливістю фельдшерів і сімейних лікарів. Потрібне обладнання, транспорт, ліки та умови медзакладу. Програму розвитку сільської медицини обговорили на нараді за участю Президента Петра Порошенка.Питання поліпшення якості надання медичних послуг на селі обговорили лікарі, голови об’єднаних громад, представники громадських організацій. Участь у заході взяв і народний депутат Сергій Березенко, який переймається питаннями запровадження медичної реформи.

За його словами, програма розвитку сільської медицини в Україні стоїть особливо нагально: «Понад 13 мільйонів українців живе в сільській місцевості, і вони не отримують не те що якісних, а часто елементарних медичних послуг. Щоб отримати реальну допомогу, селянину потрібно їхати в районну лікарню, тому що у ФАПі немає ні відповідного обладнання, ні лікаря, ні ліків. Запропоновані зміни дають чіткий механізм вирішення проблем сільської медицини».

За словами народного депутата, ця нарада фактично дала старт медичній реформі на селі: «Запропонована програма уряду дає можливість започаткувати відновлення та будівництво нових амбулаторій на селі, впровадження телемедицини, встановлення нового телемедичного обладнання. Умовно, бабуся в селі може отримати консультацію в інституті Шалімова за допомогою телемедицини. Це серйозне новаторство, яке є в багатьох країнах світу. Поки що це звучить фантастично. Але три роки тому реформи армії, децентралізації теж виглядали фантастично. Сьогодні вони працюють і дають результат».

На запровадження такої програми кошти вже виділені — запевнив Березенко: «Кошти на будівництво нових амбулаторій уже виділені голосуванням за зміни до бюджету ще влітку. І чотири мільярди гривень на казначейських рахунках чекають будівництва нових сучасних амбулаторій у сільській місцевості».

Народний депутат також заявив, що серед присутніх на нараді не знайшлося жодної людини, яка би була проти реформи: «Очевидно, що всі втомилися від нескінченних дискусій. Час ухвалювати рішення». Він також висловив сподівання, що депутати не будуть затягувати ухвалення медичної реформи, оскільки це питання є важливим для всієї системи охорони здоров’я України.

Gorod.cn.ua

Теги: Сергій Березенко, ФАП, сільська медицина

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект