Заборони в школіпри Союзі…

Ніна Лемеш, начальник департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА:

— У нас у школі забороняли носити годинники, жіночі прикраси, скажімо, сережки. Було заборонено ж не на рівні Міністерства, а на рівні школи. Ясно пам’ятаю, що озвучували про годинники на батьківських зборах. Чому така заборона — незрозуміло. Можливо, як прикраса, яка може відволікати. Мабуть, у нас була якась авторитарна школа (Носелівська восьмирічна школа Борзнянського району). Ясна річ — інший одяг, крім шкільної форми, був заборонений.

Я в школі була правильною дівчинкою, відмінницею. Усі канони радянської школи виконувались і навіть запитань, чому, наприклад, заборонені годинники, у мене не було. Ніхто не ходив з розпущеним волоссям. Мене дивує, коли моя донька зараз йде незаплетена. У мне двоє дітей, обоє школярі. Донька Настя — дев’ятикласниця, син Артем ходить у четвертий. Діти хочуть щось одягти з візерунками. А я забороняю. Коли Артем був у першому класі, ми, за порадою вчителя, на батьківських зборах прийняли рішення, що буде форма. Щоб ніхто не виділявся. Батьки масово погодились. Я задоволена. Тому що це навіть дисциплінує. Для мами практично: не треба чогось придумувати. Можливо, для дівчат форма гірша. А хлопці все одно ж ходять у штанах. Настя не носить форму. Не знаю, що на неї вплинуло. Але вона навіть у дев’ятому класі одягається досить класично.

Вчителі у початковій школі навіть не забороняли приносити у школу іграшки. Тільки на уроках вони мали сидіти в рюкзачку. А щодо мобільних телефонів, вважаю, було б непогано, якби дитина при вході в школу їх десь здавала, тому що це якась зваба для дитини — ті соціальні мережі.

Сергій Сергієнко, заступник голови Чернігівської ОДА:

— Забороняли і забороняють палити. Треба боротися за здоровий спосіб життя. . Людина не могла ходити в тому одязі, який вважала для себе більш зручним. Була система костюмів, більш жорсткий у цьому форматі підхід. Хоча в ряді країн, держав, щоб діти не виділялись, багато хто приймає цю систему — є певна шкільна форма, яка несе соціальну рівновагу.

Я знаю, що є жорсткі правила в універах за кордоном, дуже велике навантаження. Але незважаючи на це, наші діти коли вступають до ВНЗ за кордоном достатньо сильні у математиці, фізиці. Виділяються на фоні європейців, американців. Не раз чув це від батьків, чиї діти навчаються за кордоном.

Олег Бузун, голова Ніжинської районної ради:

— Пам’ятаю, що забороняли на Великдень ходити до церкви. Вчився в Батурині, закінчив школу в 1987 році. Але ми все рівно ходили. І з родиною, і з бабусею. В родини все одно залишалися християнські звичаї. Вчителі й попереджували, і біля церкви чергували. Двійки не ставили, ми намагалися бути непоміченими, але ж були важелі на той час інші — комсомол, розбирали поведінку. Перегибів не було: з комсомолу за це нікого не вигнали, тому що самі вчителі розуміли, що ця заборона не дуже нормальна. Але так чи інакше тоді з вчителів питали. Моя донька Поліна зараз ходить до четвертого класу. У нас не стільки шкільних заборон, скільки батьківських. Я дитині, наприклад, забороняю купувати піццу. І навіть піднімав це питання на наших батьківських зборах. І вчителька погодилася. Крім цього, обговорювали чіпси та інший харчовий непотріб. Заборон по одягу немає.

Олександр Порядинський, переможець четвертого сезону шоу «Х-Фактор», Гнідинці, Варвинський район:

— Закінчував школу в 2014 році. Дівчаткам забороняли носити відвертий одяг, а хлопцям треба була одягати жакет. Та це таке... Ніщо в порівнянні з тим, що вчителі нав’язують свою думку, стандартну для суспільства. Такого не повинно бути. Вчителі дивляться в «совок», не підтримують новий, прогресивний погляд учнів. Наприклад, співати — то не професія, не робота. Робота — то працювати на заводі. Хотілося б, щоб вчителі і підтримували учнів у їх поглядах на життя.

Надія Кисла, Гнатівка, Срібнянський район, колишня вчителька у Дегтярівській школі, зараз на пенсії:

— У тій школі, де я працювала, дисципліна була серйозна. Дуже довго дівчатам не дозволяли ходити в брюках. Чорний низ, білий верх був. Тільки років 15 тому відмінили цю заборону.

У мого чоловіка є донька від першого шлюбу, Таня. Живе в Америці, зараз в Огайо. Познайомилась у Києві з американцем та поїхала. Він там начальник служби безпеки в якомусь університеті. Синок у них є — Ніколас Бері, йому 12 років. Так Таня розказувала, що дисципліна у школі серйозна. Дитина десь не там сіла у шкільному автобусі, чи бігала, так полаяли.

… і зараз (у деяких школах)

  Що
Чому
1.
Джинси Можливо, тому, що це символ вільного світу, ненависний для прихильників радянської системи
2.
Капюшони Логічної причини немає
3.
Мобільні телефони Щоб не гралися, не сиділи в соціальних мережах
4.
Навушники Щоб не слухали музику замість вчителя
5.
Їсти на уроках Їжа пахне, пакети шелестять

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №36 (1635), 7 вересня 2017 року

Теги: школярі, заборона, «Вісник Ч», Аліна Сіренко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект