Застрелили 45 диких кабанів

Чернігівщина посідає перші місця по африканській чумі свиней. «Я не можу зрозуміти, чому лісове господарство звітує про те, що ми відстрілюємо кабанів, а чума є», — зауважив на нараді перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич (тепер вже колишній).Лісники і ветеринари відповідають — винна кукурудза. І мало вбивають вепрів. Офіційно держлісгоспи не впливають на роботу мисливських господарств і не можуть їх перевіряти.

— Не так просто знайти кабана на території 10 тисяч гектарів. Адже свині не лише ховаються в кукурудзі, яка, буває, стоїть до весни, для них не існує державних кордонів, — зауважує Микола Пиріг, головний мисливствознавець області.

— На Чернігівщині фактично найменша кількість поголів’я диких кабанів — 555. Найменше їх цього року відстріляно — 45. Ще 8 загиблих, — сказав Сергій Чаплієв, в. о. начальника головного управління Держспоживслужби в області. — Є лісові господарства і користувачі мисливських угідь, де протягом кількох років не проведено жодної депопуляції (не вбивали кабанів). Свині не винні. Хоча саме вони переносять чуму. У липні у селі Омбиш Борзнянського району через цю заразу умертвили 24 свині, спалили і закопали на глибині 2 метри. Хтось заніс чуму з лісу. Поряд приватне мисливське господарство.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №36 (1635), 7 вересня 2017 року

Теги: дикі кабани, африканська чума, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект