Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Засудженим АТОшникам дали амністію



Засудженим АТОшникам дали амністію

Президент підписав Закон «Про амністію у 2016 році» (діяти починає нині, у вересні). Ним, окрім звільнення від відбування покарання у тюрмі засуджених за нетяжкі злочини, вагітних, неповнолітніх, інвалідів, хворих на рак третьої-четвертої стадії та останніх стадій СНІДу і туберкульозу, пенсіонерів тощо передбачено амністію і для інших осіб. Тих, хто захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій. Амністія поширюється не тільки на тих, хто вже сидить, а й має умовні терміни. Також від відбування покарання у дисциплінарних батальйонах звільняються військовослужбовці, засуджені за злочини невеликої і середньої тяжкості, засуджені за тяжкі злочини вперше, якщо вони відбули не менше половини строку.



Звільнення не стосується тих, хто вже звільнився з тюрми умовно-достроково і знову скоїв тяжкий злочин. Засуджених за смерть двох і більше осіб. За умисне вбивство, доведення до самогубства неповнолітніх, катування, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, викрадення людей і торгівлю ними. Грабежі з насиллям, вимаганням, шахрайство у великих розмірах. А також злочини проти національної безпеки, дезертирство, викрадення, привласнення військового майна, умисне знищення або пошкодження такого майна.

Закон набирає чинності з дня його опублікування і підлягає виконанню протягом трьох місяців.

Амністія — прощення. Людина, по якій ще не було вироку і потрапила під амністію, вважається не судимою. А засуджені звільняються від покарання. Проте застосування цього акту не звільняє від обов’язку відшкодувати збитки, заподіяні злочином.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №36 (1635), 7 вересня 2017 року

Теги: амністія, засуджені, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект