«Мама-Африка» - в кожному з нас!

Якщо не можна повезти всіх українців до Африки, то треба привезти Африку в Україну!

А саме в арт-хутір «Обирок» на Чернігівщині, який із 4 по 6 серпня був занурений у невідомий та захоплюючий світ «гарячої» культури.Фестиваль «Мама-Африка» проходив в Україні вперше. Всі три дні в еко-поселенні на Бахмаччині вирувало справжнє африканське життя: екзотичні страви, барабанні ритми, чудернацькі танці, мова, зачіски, мода... Все реальне, невигадане.

- Чого лише вартують афро-українські жнива з серпом, солоною кавовою церемонією, африканськими танцями й українськими народними піснями. А також драйвові концерти під зоряним небом, гра на барабанах біля вогнища і запальні африканські дівчата! Неймовірне поєднання етно-колоритів! - діляться враженнями гості фестивалю на своїх сторінках у БасеЬоок.

Щоб наблизити дві зовсім несхожі між собою культури та налагодити «мости дружби» з українцями, на афро-фест з’їхалися представники шістнадцяти країн далекого континенту. Вони вже давно живуть на теренах нашої держави, але того, що у їхній крові, забути не можуть. Тому залюбки влаштовували майстер-класи з виготовлення етнічних виробів, національної їжі та хліба своїми руками.

- Що більше знайомлюся з культурою та звичаями цього континенту, з цими неймовірними людьми, то все більше закохуюся в Африку! - каже одна з учасниць фестивалю.Аби з головою поринути в невідомий національний ритм, сотні гостей афро-фесту жили в затишних наметах, готували на вогнищі, вдягали колоритний одяг і розписували обличчя. Тепер Африка - невід’ємна частинка їхньої душі! За словами організаторів, метою фестивалю було подолання упереджень, ксенофобії та расизму в сучасному суспільстві. Показати, що вони такі ж, як і ми!

Валерія Шеремет, "Деснянка" №32 (665) від 10 серпня 2017

Теги: Фестиваль «Мама-Африка», Бахмаччина, Валерія Шеремет, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект