Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Дев'ята сесія обласної ради почалася пізно, але закінчилася швидко...Дев'ята сесія обласної ради почалася пізно, але закінчилася швидко...

Трохи менше ніж три години тривала чергова, 9-а сесія Чернігівської обласної ради. При цьому депутати за цей час встигли розглянути майже 70 питань. 


 
Головною темою сесії був бюджет. Для початку депутати затвердили звіт про його виконання за 1-й квартал 2017 року. Доходи Чернігівської області за перші три місяці року склали 2 017 659 тисяч гривень, з яких податки склали 125 840 тисяч гривень, що трохи вище плану, а дотації та субвенції з державного бюджету — 1 845 771 тисяча гривень. Видатки обласного бюджету за цей час — 1 953 997 тисяч гривень.
 
Невелика суперечка виникла, коли депутати попросили внести правку в проект рішення щодо експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг. Цього року Чернігівська область зможе отримати на ремонт доріг 50% від коштів, які понад план “заробить” чернігівська митниця. Тож депутати захотіли отримати можливість погоджувати ці видатки через бюджетну комісії. Врешті-решт сторони домовилися і вже в самому кінці засідання, таки внесли відповідну правку. 


 
Нарешті, більше ніж через півроку після написання заяви, зміг залишити депутатське крісло Андрій Прокопенко. Та й то, не з першого разу. Спочатку у ради не вистачило голосів, на що він здивовано відповів: “А що далі? Ви прикалуєтеся, чи що?”. Після цього рада з другої спроби таки погодила дострокове припинення ним свої повноважень.
 
Кількома окремими рішеннями депутати обласної ради затвердили програми соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, а також осіб, які постраждали в акціях протесту на Майдані взимку 2013-2014 року і сімей загиблих учасників цих акцій.

Ще двома рішеннями змінено назви двох навчальних закладів області. Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М. Заньковецької та Чернігівське музичне училище ім. Л. Ревуцького перетворюються на коледжі.
 
Тривалий конфлікт очікується в Прилуках. Ще 2007 року Чернігівська обласна рада продала недобудовану будівлю, яка мала стати місцевою районною лікарнею, ТОВ “Амазоніт”. За умовами договору підприємство мало завершити будівництво за три роки, але не зробило цього, натомість постійно просило продовжити термін дії угоди, що до цього часу й робилося. Зараз же депутати не продовжили договір і, таким чином, обласна рада має почати процедуру його розірвання. Але навряд чи підприємство погодиться просто так повернути майно, що вже було в руках, а відтак, як на цьому наголосив голова ОДА Валерій Куліч, тривалих судів не уникнути.
 
Нарешті завершилась епопея з продовженням оренди приміщення, в якому розміщується “Просвіта”. Всі борги були виплачені ще в лютому, але справа тягнулася доцього часу. Тож 44 голосами депутати таки погодилися продовжити оренду будівлі за пільговою вартістю 0,1 % від оціночної. 


 
Одними з останніх приймалися рішення про кадрові призначення. Новим генеральним директором КП “Ліки України” призначено Ігоря Назаренка, який з березня, коли залишив посаду С. Варнавський, є виконуючим обов'язки керівника підприємства. А от довкола продовження контракту з головним лікарем КП “Чернігівська обласна станція переливання крові” Павлом Герасименком, розгорнулася невелика баталія. Ще перед затвердження порядку денного ряд ромадських активістів виступили з проханням зняти це питання розгляду, а коли депутати за це не проголосували, намагалися запевнити їх, що не можна продовжувати цей контракт. Причина цього, за словами активістів, у тому, що головний лікар припинив виготовлення в лікарні замінника крові, який тепер доводиться купувати втричі дорожче, а отже вчинив злочин проти жителів міста. На підтримку активістів відразу виступили представники Радикальної партії, з палкою промовою виступив Дмитро Блауш. Павло Герасименко, натомість вказав, що виготовлення замінника крові дійсно припинили, але не по його вині, а через те, що завершився термін дії ліцензії, а для її отримання, згідно нових вимог, потрібні значні кошти на придбання необхідних сучасних приладів. Кілька наступних промов ситуацію не змінили і контракт було продовжено.
 
Далі були звернення до Президента, Верховної ради, Кабміну та депутатські запити. Але їх вже навряд чи хто слухав. Депутати працювали без перерви на обід і відразу після того, я прозвучав гімн, швиденько залишил залу засідань.


Gorod.cn.ua. Відео: «Дитинець»

Теги: сесія, облрада

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект