moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Коли з вами в квартирі живе... лисеня, пухнасте й тепле, мов сонечкоКоли з вами в квартирі живе... лисеня, пухнасте й тепле, мов сонечко

Разом із господарями, у квартирі на п’ятому поверсі, мешкає маленька лисичка. Майже місяць тому родина Костенків із Чернігова врятувала тваринку, й за цей короткий час маля вже стало ручне. Подружжя каже, що повернення лисички до природного середовища призведе до неминучої загибелі. Тримати ж її у помешканні - теж не вихід. Костенки сподіваються, що після публікації в газеті відгукнуться добрі люди, які мають умови для утримання тварини, й пухнасту та грайливу красуню заберуть до себе. А ще Микола й Ганна не полишають надії, що новий господар, не тільки піклуватиметься про лиску, а й любитиме її не менше від них. Батьки обіцяють своїй десятирічній донечці Вікторії натомість купити руденького котика, та дівчинка все ж дуже сумуватиме за своїм лисеням.- Місяць тому їхав своєю автівкою з Городнянщини, - розповідає Микола Костенко. - Бачу: на узбіччі щось лежить. Зупинився. Спочатку подумав, що кошеня чи песик. Аж ні! Справжнє лисеня... Маленьке, пухнасте, ще навіть очі не розплющило. Узяв тваринку на руки, вона здригалася, шипіла, а потім носиком ніби стала шукати свою маму... Гарненьке й безпорадне лисеня вирішив забрати додому. Бо ж хтозна, чи виживе?!

Так маленький руденький клубочок вирушив до Чернігова. Лисеня одразу ж заснуло на сидінні в салоні, а водій тим часом телефонував додому: «Аню, у мене для тебе сюрприз!» - повідомив Микола дружину, котра незабаром мала відзначати свій день народження.

- Сказати, що здивувалася, - нічого не сказати! -усміхається Ганна. - Лисенятко було таке маленьке, пухнасте й тепле, як сонечко. Що з ним робити?! Добре, що є Інтернет, на деяких сайтах дізналися, чим і як ліпше вигодовувати ось таких малят.

Назвали лисичку Алісою, нині тваринка вже відгукується на своє ім’я. Спочатку потроху годували ЇЇ молочком із чайної ложечки, а вже за тиждень - зі шприца. Наразі вона вже їсть, як кажуть, усе підряд: м’ясо, сметану, бутерброд із маслом і ковбасою, сир, яйця, печиво, тістечка, цукерки... Буває, трохи носом крутить, коли їй картопляне пюре пропонують. А так - неперебірлива!

Та все ж Ганна вирішила урізноманітнити їй харчовий раціон, пішла до зоомагазину по корм. Коли продавчиня почула, що консерви потрібні для лисеняти - очі округлила. А потім порадила спробувати сухий корм для котів, де основні інгредієнти м’ясо індички та курки.

Дивувалися продавці й у крамниці, де Костенки придивлялися поводок для прогулянок Алісі. Вкотре перепитували: «Для кого? Кого?..» Обрали ремінець червоний.

- На вулиці з нею гуляємо тільки вранці, десь о п’ятій, коли немає ще стільки транспорту й людей, - каже чоловік. - Сусіди з собаками та котами, а ми - з лисичкою!

- Тато для Аліси змайстрував клітку, - долучається до розмови донька Вікторія, яка навчається у 5 класі чернігівської школи №29. - Ми закриваємо лисеня в ній на ніч. Удень тваринка розважається в квартирі з моїми іграшками - м’ячиком і папугою. Коли втомиться - лягає відпочивати на диванчику або згортається клубочком на підлозі.

Те, що у Вікторії є лисеня, знає не лише подружка Марія Кочегина, яка мешкає по-сусідству, а й однокласники. З цікавості приходили подивитися й сфотографувати Алісу Микита Баранець, Владислав Хоролець, Анна Велько, Христина Руденок... Вони навіть трішки заздрять Вікторії.

- Якби ж тато дозволив її залишити! - похнюпила носа дівчинка й жалісно глянула на Алісу. - Дуже до неї звикла...

- Я б з радістю, доню, але ж тварині потрібні умови, воля, - пояснює батько. - Нещодавно подав оголошення, телефонували з Ріпок, навіть із Тернополя та Одеси. Люди цікавляться, але поки ніхто не приїздив.

- Хіба скажеш, що тваринка дика?! - цілує Ганна в носик лисеня. - Ніякої агресії! Красуня наша!

- Моя дружина з Алісою навіть схожі - обидві хитрунки!- жартує Микола.

У кімнаті для нового члена сім’ї господарі поставили коробочку з піском. Навіть не віриться, що лісова істота культурною стала!

- Попервах Аліса трохи гидила, а це вже молодчина,- з гордістю каже Микола. - Ми її купаємо, бліх потруїли. Навіть одного кліща витягли. Треба вже й про щеплення подбати.Поки ми розмовляли, лисеня гралося, їло печиво, а потім тихенько згорнулося в клубочок біля балконних дверей і солодко заснуло.

Якщо хтось із читачів має бажання й можливість забрати до себе лисичку Алісу - телефонуйте до редакції.

Лариса Галета, "Деснянка" №20 (653) від 18 травня 2017

Теги: лисеня, родина Костенків, Лариса Галета, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект