Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Громадська рада при ОДА обрала заступника, але може втратити частину своїх активістівГромадська рада при ОДА обрала заступника, але може втратити частину своїх активістів

Коли на засіданнях міських чи обласних органів влади з'являється принаймні один громадський активіст — чекай на “кипіш”. А коли їх 71? Та ще й багато хто, вже загартований боями з чиновниками, покладається перш за все на голос і, відразу бере справу в свої руки, щоб довести свою правоту?


 
Засідання Громадської ради при Чернігівській обласній держадміністрації в черговий раз не пройло спокійно. Незгоди почалися буквально з перших хвилин. Комусь не сподобався зал, у якому проходило засідання, ще одній пані — наявність журналістів. Вітальна промова заступника голови ОДА Леоніда Сахневича швидко завершилася, коли громадський активіст Максим Конашевич запитав у нього, чому попереднє засідання ради виявилося закритим. Тоді він, за словами Максима, мотивував це наявністю відповідного розпорядження, але коли активісти звернулися до поліціїї стосовно такої заборони, надати розпорядження правоохоронцям чиновник не зміг. Цього разу Леонід Сахневич пояснювати теж нічого не став і швидко залишив засідання. 


 
Хоча розглянути мали лише чотири питання, але просперечалися більше двох годин, причому якраз по справі говорили найменше. Після конфліктних перших 30 хвилин, ще за півгодини громадські діячі затвердили Положення Громадської ради і обрали заступником голови Громадської ради Тамару Петрову. Коли перейшли до третього питання, про утворення комітетів, почалися чергові суперечки.


 
Цього разу сколихнула всіх Світлана Жимолостнова, яка подала заяву про вихід з громадської ради, “у зв'язку з незгодою щодо обрання головою Ігоря Москаленка, людиною, яка під час Революції Гідності займалася підвозом так званих тітушок”. Її слова присутні сприйняли ще досить спокійно, але коли після неї заявляти про вихід почали молоді хлопці, які були учасниками АТО, ситуація змінилася.

“Ви сидите тут і плескаєте в долоні. Та гріш вам ціна! Чому ми маємо проливати кров, а ця особа має сидіти головуючим. Успіхів Вам,  кружок, блін, старперів! Кружок макраме” - заявив Дмитро Філоненко. Але не проти цих слів виступили присутні, а якраз проти виходу молоді. Вони вмовляли хлопців залишитися, мотивуючи це тим, що той же Сахневич звичайний чиновник, сьогодні він є, завтра буде інший: “Ви не повинні виходити. Якщо ви вийдете — ви зрадите нас!”; “Так, ми старі, нам пора йти. Але куди прийдете ви?”, “Якщо ви зараз підете, це буде ганьба для нас. Але і для вас також”. Сказав своє слово і Ігор Москаленко, який вибачився і вказав, що вимушений був працювати з тією владою яка була.


 
Чим завершилася розмова, сказати важко. Хлопці залишили залу засідань, але перед головою Громадської ради лежала лише одна заява про вихід з Громадської ради — від Свтілани Жимолостнової. Рада вирішила роголосувати за її вихід, але не набралося достатньої кількості голосів. Тож, принаймні до наступного засідання, вона ще залишається в її складі.
 
Розгляд питаннь про формування комітетів і про бланк Громадської ради пройшов швидко. Час засідання було вичерпано, довго сидіти ніхто не збирався. 
 
Незгоди всередині Громадської ради, між громадськими діячами, причому часто дріб'язкові, не несуть користі ні їм самим, ні місту, ні області вцілому. Навряд чи хтось захоче підтримуати тих, хто між собою не може домовитись. Програна боротьба щодо будівництва біля Єлецького монастиря, за таких умов, може бути не останньою поразкою. 
 


Gorod.cn.ua

Теги: Москаленко, Петрова, Жимолостнова, Громадська рада, ОДА

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект