Туризм по-менськи: збір конвалій

Вікторія Неруш, 43-річна керівник апарату Менської РДА, розмістила оголошення про відкриття туристичного сезону на Менщині. Бажаючим запропонували захід під назвою... «Конвалія-тур». Так би мовити, чим багаті — тим і раді.Визначили вартість поїздки — 45 гривень. Дата — 7 травня. Конваліями помилувалися, ще й букетики додому назбирали.

— У минулому році ми випробували чотири туристичні маршрути Меншиною, а в цьому році пропонуємо землякам поїздки районом за цими маршрутами, тільки додаємо «родзинки», — прокоментувала Вікторія Валентинівна. — Наприклад, конвалії — їх у бігацькому лісі вдосталь.

— Бажаючі на поїздку знайшлися?

— 25 чоловік зголосилися і поїхали. Ми орендували «шкільний» автобус. Проїхалися маршрутом «Мена - Березна - Бігач». Ми — це ініціативна група менян, яких об’єднує любов до рідного краю. У травні плануються ще й інші маршрути, а скоро — велотур за Десну, до руїн Максаківського монастиря.

— Чи не заборонений збір конвалій законом?

— «Конвалії звичайної» нема в Червоній книзі Чернігівської області і в Червоній книзі України. Консультувалася зі спеціалістом-екологом: нарвані нами букетики шкоди ніякої не завдали.

Не хочеш сам збирати конвалії — можна придбати на трасі біля Снов’янки Чернігівського району: торгівля букетами цих білих квіточок зараз іде повним ходом.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №19 (1618), 11 травня 2017 року

Теги: Мена, туризм, конвалії, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект