Палити голос наказав?

У селі Даничі Ріпкинського району 26 квітня згоріло майно родини Вдовенків. «Жінка підпалила копицю сіна на подвір’ї колишнього хлопця. Внаслідок пожежі згорів навіс і трактор. Як пояснила підозрювана, у неї з сином заявниці напередодні стався конфлікт, після якого жінка вирішила помститися», — повідомляє сектор комунікації Головного управління Нацполіції в області.

За підозрою у підпалі затримали 38-річну Наталю Герасименко. У дворі Вдовенків і досі запах гару. Від навісу 8 на 10 метрів — лише «ребра». Трактор обвуглений, без коліс.— Згоріла ще дрібна техніка, інвентар, інструменти — добро, що роками наживали, — жаліється 67-річна Ніна Вдовенко. — На 150 тисяч гривень. Син Ігор, йому 46 років, спав у залі. Він перший побачив вогонь у вікно. Було хвилин двадцять на п’яту ранку. Забігає до мене у кімнату, кричить: «Мамо, ми горимо». Вискочили: дах навісу палає, на трактор падає, шифер літає, тріщить. З підпаленої копички вогонь на все перекинувся. Викликали пожежну з Ріпок. Самі почали гасити, а воно ще більше розгорається. Від райцентру до нас п’ять кілометрів. Пожежна машина їхала півгодини. Приїхала, а в ній лише три куби води і один відсік порожній. Стали кидать шланг до ставка, не дістає. Поїхали воду набирати. Люди збіглися. Та хіба з відра погасиш?

— Кажуть, усе сталося через конфлікт. Наталя Герасименко, яку підозрюють у підпалі, так вашому сину помстилася?

— Ніяких стосунків у них не було. Наш Ігор однолюб. Для нього найкраща у світі — 11-річна донька. Вони з дружиною розлучилися. У неї нова сім’я. Онука живе у Ігорової тещі у Ріпках. Син спілкується з донькою. Був в АТО рік і два місяці, торік у квітні повернувся. Вони ніде не пересікаються. Хіба у нас перших попалено? За останні роки у її колишнього свекра Миколи Герасименка сінник згорів, у Даниленків — також. У Горватів не одна пожежа була. Більше десятка по усьому селу. У Віктора Лободи на полі сіно згоріло.

Ми з нею не сварилися. Привітались — і далі пішли. У кожного своє життя.

— Їй, бачте, голос Всевишнього наказав спалити комірника, — обурюється 72-річний Микола Вдовенко. — Хотів би я знати, хто той Всевишній, що її напоумив. Чим ми не вгодили? На діда розсердилася? Що їй дід зробив? Подивився не так, чи що? Белка отакого наробила. Кажуть, призналася, що скоювала й інші підпали.

— Трактор «ЮМЗ» у нас хоч старенький, 1973 року випуску, проте для родини це неабияка цінність була. Щоб такий тепер купити, треба щонайменше 70 тисяч гривень, — долучається Ніна Василівна, і веде мене на згарище. — Добре, що хата і ми уціліли. Атак все могло бути. Наташу забрали в Халявин, а хто нам та й іншим людям збитки компенсує?— Ми дружили. Наташа нам допомагала, — каже 42-річний Йосип Горват. — А тепер не знаємо, що і думати. У березні сарай згорів, у ньому теля. Добре, хоч корова вискочила. Сіно, солома перетворилися на попіл. Все хазяйське начиння — теж. У дружини такий стрес був, що два дні не говорила. А тоді істерика почалася. Я вже хотів «швидку» викликати. Ми ж і припустити не могли, хто міг це зробити. У сараї електрика була, але у мене всюди автоматика. Що не так — зразу вибиває. Три роки тому сінник на городі згорів, там ніколи електрики не було. Потім баня ледь димом не пішла. У мене у передбаннику інструмент зберігається і т. д. Двері підпалювали. Добре, що вони сируваті були. Тільки оббивка обвуглилася, — показує Йосип Йосипович. — На нашому кутку не в одних нас горіло.

— Думаю, це все результат кодувань. Наташа не раз лікувалася. Знаєте, як кодування б’є по голові? Отій голоси щось говорили... Сама розказувала, голос наказав: «Горло переріж». Якось причулося, що мене вбивають, так вона бігла спасати на інший край села. А я там і не був.

У поліції кажуть: заяву пиши. Я ж за руку Наташу не схопив, не бачив, що це вона зробила. От як бути?

— Вірите, що ваша донька стільки лиха людям наробила?

— Не знаю, що їй казати, — говорить 65-річна Валентина Данич. — Якби ж вона не пила. Ми не раз її лікували. Прошу, прошу — не кається. Онуці 16 років. Дитя в клуб піде з друзями — і мати напідпитку туди ж. Соромно дитині. Добре, що батько (у нього вже інша сім’я) та свати підтримують. Аби ті компанії, що п’ють по селу, хтось порозганяв, може, толку більше було б.

— З Ігорем у них які стосунки?

— Ніяких. Він свідком був у Наташі на весіллі.

— Голоси в голові. У неї група інвалідності з приводу психічного захворювання є?

— Немає.

Тим часом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 194 ч. 1 (Умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу). Карається позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1618), 11 травня 2017 року

Теги: Ріпкинський район, Ніна Вдовенко, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект