Спочатку товар – потім гроші!

8 квітня житель селища Короп 43-річний Юрій Кучеров на сайті «OLХ» побачив оголошення про продаж змішувача. Перерахував на картку продавця 7800 гривень, а товару так і не отримав.7 квітня прилучанин 29-річний Олег Ярущенко на цьому ж сайті побачив смартфон «Айфон-7». Гроші, 15500 гривень за крутий мобільник, переказав на банківський рахунок. Та айфону йому ніхто не прислав.

Жертвою інтернетних аферистів став і 35-річний чернігівець Андрій Скороход. Чоловік розмістив оголошення про продаж генератора. З ним зв’язався «покупець», вивідав реквізити банківської картки та дані продавця. Внаслідок чого з картки Андрія пропало 3600 гривень.

Також уже котрий місяць по Чернігову і області орудують псевдобанкіри. Телефонують людям, представляються працівниками банку. Під приводом убезпечення їхніх грошей від посягань шахраїв вивідують особисту інформацію та реквізити карток, паролі і коди.

Восьмого квітня «ощадбанківці» викрали з картки 36-річної чернігівки Лідії Дубини вісім тисяч гривень. У 42-річної Наталії Федусової — 3150 гривень.

Протягом минулого тижня по допомогу до поліції звернулися дев’ятеро постраждалих жителів області. Серед способів — вже традиційне «телефонне шахрайство», «інтернет-шахрайство», афери з банківськими картками та «зняття порчі».

Антирекордом тут стала оборудка з купівлі автомобіля, за який продавець запросив 14 тисяч гривень передоплати. Після перерахування вказаної суми телефон продавця став «поза зоною доступу». Аналогічно постраждав і ще один чернігівець, який перерахував наперед 10 тисяч гривень для купівлі автозапчастин.

У Прилуках перехожій запропонували стати учасницею розіграшу знижок від міських торговельних мереж. Для участі в акції жінка повинна була засвідчити свою платоспроможність і покласти до конверта з нібито виграшними фішками свої кревні. В результаті «розіграшу акції від шахраїв» потерпілій підмінили конверт, і через деякий час вона виявила стос акуратно нарізаних чистих папірців. Шахраї забрали 50 євро та майже тисячу доларів. За тиждень шахрайська виручка становила понад 50 тисяч гривень.

— У подібних випадках у громадян повинні виникнути обґрунтовані підозри, чому ці «бонуси», виграші та нечувані дисконти їм пропонують абсолютно незнайомі люди. Прислухайтеся до здорового глузду і не купуйтеся на дешеві прийоми шахраїв. Не довіряйте великим знижкам та акціям посеред вулиці. Не віддавайте з рук гроші, аж поки не пересвідчитесь у тому, за що ви їх платите, — радить полковник 47-річний Сергій Бриль, керівник сектора зв’язків з громадськістю Головного управління Нацполіції в області.

І нагадує просте правило: за замовлений через Інтернет товар розраховуйтесь лише після його отримання! Ні в якому разі не перераховуйте завдаток або і всю суму наперед. Це обман!

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №15 (1614), 13 квітня 2017 року

Теги: шахраї, Сергій Бриль, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект