Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Шукала припону для теляти — знайшла 44 міниШукала припону для теляти — знайшла 44 міни

7 квітня біля хліва 59-річної пенсіонерки Катерини Газнюк, колишньої доярки з села Берестовець Борзнянського району, знайшли 44 мінометні міни калібром 82 міліметри часів Другої світової війни.Першу міну знайшов металошукачем хлопець, котрий з двома приятелями досліджував колишню ферму та бригадний двір. (Певно, їх цікавили монети та інші металеві штучки — Авт.).

— Я побачила хлопців, бо у мене крайня хата, — розказує Катерина Федорівна. — Та й погукала. Кажу: «Допоможіть знайти припону для теляти». Загубила дві припони — залізяки, схожі на крючки. Теля було на цепу у минулому році. Коли припинала, забивала ті крючки. Якось теля вирвалося, бігло додому — припони погубилися.

«Добре, — кажуть хлопці, — поможемо».

Прийшли, почали шукати. У заростях, метрів за 20 від хліва, прилад почав пищати. Лопату на штик увігнав, лопата чиргикнула. І викопав видовженої форми іржавий предмет.

— Снаряд, — кажу я. Бачила такі у кіно.

— Тікаймо! — вигукнув шукач, поклавши на землю знахідку.

Побігли і він, і я. Хлопці на машину — і поїхали. Куди, не знаю. Я — у хату. Подзвонила сільському голові.

Приїхали за його викликом МНСники. Накрили снаряд шифериною, щоб ніхто не чіпав. Почали обстежувати і копати — знайшли ще 43 міни. Вивезли у болото і підірвали. За два рази. 7 квітня не здорово бахнуло. А назавтра шарахнуло — ледь шибки не повилітали.

— 7 квітня знешкодили 16 мінометних мін, а восьмого — 28, — говорить Євген Дубина, представник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області.

7 квітня піротехніки знищили артилерійський снаряд калібром 122 міліметри часів Другої світової війни, який люди помітили у Дніпровському Чернігівського району. А 9 квітня — ручну гранату «Ф-1» цього ж періоду. її знайшли у селі Мньов цього ж району.

— Лежала на вулиці біля двору, — сказав Володимир Кремльов, інспектор-МНСник, який виїжджав у село.

У Мньові кажуть, що гранату вигребли на кладовищі, коли прибирали.

Чому знахідок не бачили раніше?

— Інколи земля сама викидає, — пояснює Євген Дубина. — У грунті відбуваються геологічні процеси, які ніби виштовхують на поверхню те, що у землі.

Знай!

Якщо побачили небезпечну знахідку, не чіпайте її руками. Повідомляйте рятувальників за номером «101» або правоохоронців за номером «102».

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №15 (1614), 13 квітня 2017 року

Теги: Катерина Газнюк, Борзнянський район, міни, рятувальники, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект