Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Котел вибухнув, а кочегар повісивсяКотел вибухнув, а кочегар повісився

У суботу, 11 березня, в Сосниці на вулиці Чернігівській, 17-а в приміщенні котельні ПАТ «Облтеплокомуненерго» стався розрив котла.— Вибух почув наш офіцер, начальник караулу 10 державного пожежно-рятувального поста В’ячеслав Заглядовський, він живе неподалік. Пішов перевірити, — повідомив начальник Сосницького районного сектора У ДСНС України у Чернігівській області Євген Довгаль. — Лопнув котел, вилилась вода. Вибухом було пошкоджено 11 вікон котельні. Нічого не горіло, ніхто не постраждав. У котельні був кочегар. Скоро приїхав начальник дільниці.

Площа котельні — 340 квадратних метрів. Вибух стався у топці газового водогрійного котла КБНГ потужністю 2,5 мегавата. Від якого опалювались 47 квартир та Сосницький професійно-аграрний ліцей, навчальний корпус та гуртожиток.

Попередня причина вибуху — порушення правил експлуатації котла оператором.

Кочегар (оператор), що був на зміні — 54-річний Володимир Атаманюк. Кажуть, попередили, щоб готувався відшкодовувати збитки.

На ранок Володимира Євгеновича знайшли повішеним у власному будинку. Чоловік жив сам, з дружиною давно розлучився. Небіжчика виявили сусіди, з якими він пізно ввечері після вибуху ділився своєю бідою.

— У суботу ввечері мені повідомили про вибух, — розказав начальник Сосницької дільниці Олександр Кущин. — Ми швидко прибули туди з майстром. Усіх, кого могли, підняли на ноги, щоб запустити котел. Викликали п’ятьох робітників з Сосницької дільниці, до ранку ліквідували наслідки аварії. Приїжджало керівництво з ПАТ «Облтеплокомуненерго». Вранці на допомогу прибула бригада з Чернігова. В неділю о 18 вечора робота котельної вже була відновлена.

— Кажуть, ви дуже кричали на оператора?

— А що я ще мав робити після того, що сталося? Ми з майстром побачили, що кочегар був п’яний. Так, у нього свято, народилася внучка.^Але ж то сталося місяць тому.

— Йому сказали, що буде відшкодовувати збитки?

— Які збитки? Звісно, робітник завинив. Але такі котли вже не випускають. Строк служби того котла 20 років, а він працює 28. Тому ніякої суми ніхто не називав і не погрожував.

Взагалі-то, він непогана людина, не п’яниця. Двоє синів, один з них теж живе в Сосниці. Після лікарні та освідчення його відправили додому. Він вже тоді все усвідомив і був у пригніченому настрої. А десь о шостій ранку мені зателефонували з поліції, що Володимира Євгеновича знайшли повішеним.

На похорон підприємство виділило 2 тисячі гривень. Ховала колишня дружина і син.

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року

Теги: газовий котел, вибух, Сосниця, «Облтеплокомуненерго», «Вісник Ч», Олена Гобанова

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект