Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Пільгові кредити для покращення соціально-демографічної ситуації в сільській місцевостіПільгові кредити для покращення соціально-демографічної ситуації в сільській місцевості

Директор чернігівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Олександр Володимирович Буцко розповідав сьогодні 20. 03. 2017 року про реалізацію програми «Власний дім» та діяльність Фонду.«З метою сприяння покращенню соціально-демографічної ситуації в сільській місцевості області, стимулювання зростанню чисельності молоді на селі, створенню нових робочих місць, для вирішення актуальних житлово-побутових проблем сільських жителів на виконання указу президента від 1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» 30 вересня 1999 року для впровадження програми «Власний дім» був створений обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Основним завданням нашої установи є акумулювання на своїх рахунках кредитних ресурсів та надання жителям сіл, селищ та малих міст Чернігівської області довгострокових пільгових кредитів під 3 % річних (для поліпшення своїх житлових, побутових умов проживання та розвитку особистого селянського господарства)», - розповів Олександр Буцко.

Згідно чинної програми, жителям Чернігівської області доступні такі основні напрямки кредитування: нове будівництво, добудова житла, реконструкція, капітальний ремонт, придання або інженерне облаштування житла, а також кредитування розвитку особистого селянського господарства.

Кредити за програмою мають граничний розмір – 300 000 грн. та можуть бути надані в користування позичальникам строком до 30 років.

В області уже реалізовані 4 поточні програми «Власний дім»: 1999-2005рр., 2006 рік, 2007-2011 рр., 2012-2015 рр. Наразі діє програма, розрахована на 2016-2020 рр.

Програма фінансується за рахунок бюджетів усіх рівнів: від державного до сільського. За роки функціонування програми (1999-2016 рр.) було залучено 97.7 мільйона грн. (з державного бюджету – 47.7 млн., з обласного – 25.8 млн., районних – 7.9 млн тощо).

Мовою цифр:

Жителям області з 556 населених пунктів надано 6800 довгострокових пільгових кредитів. Поєднуючи кредитні кошти та власні заощадження, забудовники ввели в експлуатацію 622 житлових будинки, придбано 226 житлових будинків та квартир тощо. Пільговими кредитами скористалися 1083 молоді сім’ї та 2160 сімей пенсіонерів, 668 працівників освіти, 246 працівників культури та соціальних працівників, 337 працівників охорони здоров’я, 2422 робітники агропромислового комплексу, 9 учасників АТО та 4 родини вимушених переселенців. 218 багатодітних родин отримали безвідсоткові кредити.
Найбільш активно користувались пільговими кредитами програми жителі Менського, Чернігівського районів, а от пасивно до цього процесу поставились жителі Семенівського та Борзнянського районів.
У 2017 році на фінансування заходів обласної Програми «Власний дім» планується залучити 8.6 млн. грн.

Враховуючи велику кількість бажаючих скористатися перевагами пільгового кредитування за програмою, проводиться активна робота по залученню до співфінансування її заходів бюджетів об’єднаних територіальних громад області.
«Основною умовою кредитування – жити і працювати в сільській місцевості», - зазначив Олександр Володимирович.

Також Олександр Володимирович зауважив, що кредити, надані до цього часу, зазвичай повертались вчасно, тобто мешканцям нашої області цілком під силу сплачувати дані пільгові кредити. Щоправда, сума заявок на кредит уже перебільшує закладений на цей рік бюджет програми, тож не всі охочі зможуть скористатися даною послугою. Першочергове право на кредит мають сім’ї учасників АТО та багатодітні родини.

Gorod.cn.ua

Теги: Буцко, житло, кредит, будівництво

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект