Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Школа і хати у Сидорівці чекають на родини з дітьмиШкола і хати у Сидорівці чекають на родини з дітьми

Цьогоріч в області планується закрити 10 малокомплектних шкіл. Там навчається менше 25 дітей. Аби тримати чисельність учнів на рівні 25 або з невеликим плюсом, запрошують родини переселенців. Нині на нових діток чекають у Сидорівці Борзнянського району.


Будинок за 10 тисяч гривень


— У нас навчається 26 учнів. Школа хороша, село красиве, — розповідає 51-річна Валентина Міщенко, директор Сидорівської школи. — Для сімей, які погодяться переїхати, ми вже підшукали три будинки. Два — побудови 50-х років, один — 70-х. Добротні дерев’яні хати. «Наймолодша» — площею 8 на 11 квадратних метрів. Є вітальня, спальня, кухня, передпокій. У дворі погріб, сарай, колодязь.

Присадибна ділянка соток 20. І навпроти двору є город. Коштує будинок 10 тисяч гривень.

Господарі померли, донька продає. В приміщенні кілька років ніхто не жив, тому потрібен невеликий ремонт.

— Валентино Василівно, дітям школа є, чи буде батькам робота?

— Ми продумали це питання. Була розмова з керівником господарства ТОВ «Українська молочна компанія», що у селі Ховми, Миколою Пирковським. Сказав, що робота знайдеться. До Ховмів працівників підвозять з навколишніх сіл — Комарівки, Берестовця, Сидорівки.

— Чи є річка, місце для відпочинку?

— У селі є клуб, бібліотека, жіночий ансамбль. До річки кілометрів два. Працює два магазини, є ФАП. Двічі на день з Сидорівки на Чернігів ходить автобус, вартість — 50 гривень. Тричі — на Ніжин, 25 гривень. Газу, на жаль, немає, топимо дровами.

— Чи були бажаючі приїхати?

— Родина переселенців з Донбасу. Нині мешкають у Харкові. В сім’ї п’ятеро діток. Подивилися фото, сказали: «Нам не підходить. Хочемо, щоб у хаті були ванна й туалет». Таких вигод у тих будинках немає. Але, якщо люди працелюбні, можна і воду в будинок провести, і все обладнати.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року

Теги: Сидорівка, переселенці, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект