Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » На папері – отримували і по 9, і по 15 тисяч гривень! На руки – жодної копійкиНа папері – отримували і по 9, і по 15 тисяч гривень! На руки – жодної копійки

Жителі Біликів Козелецького району, оформлюючи субсидії, звернулися в Козелецьку податкову інспекцію за довідками про доходи за 2015 рік. З’ясувалося, що на них записані суми, яких вони не отримували. Та такі гроші, що про які субсидії може йти мова!

А саме:

Кодрик Іван Іванович — 2070,60 («Варт і Ко») і 9856,00 (ТОВ «Назмак»);

Макієвська Надія Пилипівна — 5258,00 (ТОВ «Назмак»};

Шелест Ольга Кирилівна —15620,00 («Назмак»);

Штома Катерина Савеліївна — 1035,30 («Варт і Ко»), та ін.
ТОВ «Назмак» зареєстроване в Чернігові на Лавріненко Олену Юріївну. Кошти від нього — доходи від продажу (кого? чого?). ТОВ «Варт і Ко» (директор — депутат Козелецької районної ради Наталія Нич) — орендатор біликівських паїв. Від цього підприємства отримали за паї по 880 гривень (у довідці плата за надання майна в лізинг, тобто на виплату). Обурені люди звернулися до Ніжинської місцевої прокуратури та в редакцію.

— Крім Нич, ми більше нікому не давали ксерокопії паспортів, ідентифікаційних кодів та актів на паї, — переконують.

— Нич писала, що хотіла, — сердиться Надія Ющенко, донька Надії Макієвської. — Спочатку на зборах у грудні 2015 року сказала: виплачу людям, а потім і вам. Ми вже для неї не люди. А потім сказала, що «я у вас уже нічого не орю і платити не буду». І перестала брати слухавку. Тепер у нас орендарі — «Промінь К», 1700 гривень заплатили за минулий рік. Наче нормальні хлопці.

«Представників ТОВ «Назмак» у житті не бачила»


— Про ситуацію я дізналася на сході села 14 лютого, — коментує в. о. старости Біликів Світлана Озімай. — Люди б і самі не знали, якби не брали довідки на субсидії. Підприємство «Назмак», наче чернігівське, скуповує скот. Представників ТОВ «Назмак» у житті не бачила.

Я не маю жодного відношення ні до паїв, ні до паспортів.

«Це їм здається, що вони нікому, крім мене, документів не давали»


Наталія Нич від звинувачень жителів Біликів відхрещується. Переконує — не знає ні Олени Лавріненко, ні ТОВ «Назмак».

— Це тягнеться два роки, нехай звіряються у податковій, — коментує ситуацію Наталія Миколаївна. — Ми вже відмовилися від паїв.

А місяців два тому мені казали, що хтось на м’ясо здав свиней на велику суму, у Бобруйках, більш ніж на сто тисяч гривень, по чиємусь паспорту. І люди думають, що це я дала паспортні дані. Я кажу: ви чи зовсім уже почмаріли? Здали 35 років тому свинину по копії паспорта, от і підігнало тепер на них.

— Чого люди так проти вас налаштовані?

— Бо я своє майно дуже захищаю. Поки відберу людину на роботу, то в мене проходить 20-30 чоловік через руки. У Біликах викупила комплекс. Раніше там півсела працювало. Крали так, що спасу не було. Я терпіла, брала на роботу, поки не оформила право власності. Платила. Вони всі довольні, ледь не на руках мене носили. А як тільки викупила комплекс, всім сказала «до побачення». їздили на сіновал сіно красти. І били ті бідні мої охоронці, і санки забирали.

Паї брали один рік. На руки люди отримали по 880 гривень.

— А в довідках — 1035.

— А податок? Люди ж не розуміють цього. Це їм так здається, що вони нікому, крім мене, документів не давали. А в сільській раді скільки по них документів? А по колишньому колгоспу?

«Ми коригуємо»

ТОВ «Назмак» зареєстроване в Чернігові, в мікрорайоні Олександрівка.

— Я в декретній відпустці, — повідомила його власниця Олена Лавріненко. — Два роки як відійшла від справ. Ними займається мій чоловік. Підприємство просто оформлене на мене.

— Ми вже стільки з цим морочимося! — бідкається Станіслав Брага, чоловік Олени Лавріненко. — У 2015 році закупили дві-три партії скота. Попались недобросовісні заготівельники. Вони їздять по селах, скуповують худобу, беруть на неї паспорти (в яких вказані і персональні дані власників). Людина могла здавати одну корову, а записали на неї три. Тоді нам передали документи заготівельники-посередники. Хто звертається — робимо коригування даних у податковій. Тільки за цей рік — десять таких поправок. У податкову подаємо документи, що ми помилилися. За одне коригування платимо 1200. Але ж люди ні при чому.

— Чому склалася така ситуація?

— Вона така по всій країні. Якби не оформляли субсидії, люди б так і не дізналися, скільки на них записали голів худоби.

Станіслав Брага просить усіх, у кого проблеми з ТОВ «Назмак» по закупці худоби, звертатися до нього за телефоном: 097-791-98-35. Підприємство подасть документи до податкової на коригування.

Вікторія Товстоног, Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року

Теги: ТОВ «Назмак», субсидія, податкова, доходи, Наталія Нич, Олена Лавріненко, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног, Юлія Семенець

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект