Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Шістьох ніжинців затримали під час блокади на ДонеччиніШістьох ніжинців затримали під час блокади на Донеччині

13 березня під час розгону учасників блокади окупованих територій на «16 редуті*» біля станції «Кривий Торець» у селі Щербинівка Донецької області силовики затримали шістьох ніжинців. Трьох депутатів Ніжинської міськради: Костянтина Смалія (партія «Самопоміч», тренер-викладач Ніжинської дитячої спортивної школи «Спартак»), Юрія Галату (ПП Українське об’єднання патріотів «УКРОП», підприємець), Олександра Ющенка (ПП Українське об’єднання патріотів «УКРОП», викладач Ніжинського професійно-аграрного ліцею). Активістів Михайла Зибницького, Юрія Шимка і волонтера Сергія Козієнка.— Це не перша їхня поїздка на блокаду, — каже у вівторок зранку Геннадій Дудченко, директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Г. Спаського, депутат Ніжинської міськради від партії «Самопоміч». — Наскільки мені відомо, останнього разу вони виїхали у п’ятницю, 10 березня. їхали на блокаду автомобілем Юрія Галати. Планували там побути три дні. У понеділок о другій дня повинні були повертатися додому.

О п’ятій вечора родичі почали бити на сполох, хлопці не виходили на зв’язок, телефони не відповідали. Ніякої інформації не було, що і як там відбувається. Згодом дізналися: їх заарештували. Найбільше дратувало, що офіційної інформації про них не було. Скоріше за все, їх допитували. Але де тримали, інформації чіткої поки немає.

У вівторок вночі наших відпустили. Вони віддзвонилися. Сказали: «З нами все гаразд», і все.

Зараз вони у Покровську Донецької області. Думають, як і на чому безпечніше виїхати до Ніжина. Бо на відео з Інтернету видно, що їхній автомобіль дуже побитий. Де він тепер, не знаємо. Мобільні теж залишились у салоні.

Підключили всіх, хто може допомогти. Ідеально, аби хтось із наших нардепів туди поїхав. Бо треба перетнути декілька блокпостів і щоб їм не підкинули якусь гидоту, не заарештували ще раз. Надіємось, до кінця тижня повернуться додому. З родинами хлопців постійно на зв’язку.

*Редут — укріплення з каменю або землі, призначене для кругової оборони

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №11 (1610), 16 березня 2017 року

Теги: блокада на Донеччині, Кривий Торець, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект