Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Винуватець смертельного ДТП хоче відкупитися за 30 тисяч гривеньВинуватець смертельного ДТП хоче відкупитися за 30 тисяч гривень

В Апеляційному суді м. Чернігів 16 березня розглядали цивільну справу за апеляційною скаргою Дуніна Віталія Володимировича (1965 року народження) на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 30 січня 2017 року  у справі за позовом Косенок Ніни Юхимівни, Косенок Сергія Віталійовича та Косенок Олександра Віталійовича до Дуніна Віталія Володимировича про стягнення моральної шкоди.У судове засідання з’явились представники обох сторін: Костюк Олег Петрович (представник Дуніна) та Селюх Анатолій Вікторович (представник сім’ї Косенок). Позивачі та відповідач на засідання не прибули.

Передісторія справи драматична: У жовтні 2016 року до суду звернулися позивачі – сім’я Коенок з позовом про відшкодування моральної шкоди завданої смертю потерпілого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. 30 вересня 2015 року відбулась ДТП: Дунін Віталій Володимирович керуючи автомобілем марки "Volkswagen Transporter", рухався по вул. 1-го Травня у напрямку вул. Бєлова. В районі будинку №167-А було здійснено наїзд на пішохода - Косенка Віталія Івановича, оскільки, Дунін проявив неуважність, не стежив за дорожньою обстановкою та її змінами, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу, на якому перебував пішохід, не зменшив швидкість, не зупинився, щоб дати дорогу Косенку В. І. Косенок Віталій Іванович перетинав проїзну частину у межах пішохідного переходу, в даній дорожній ситуації Віталієм Володимировичем було грубо порушено правила дорожнього руху.Вул. 1-го Травня, справа будинок №167-А

В результаті наїзду, Косенок Віталій Іванович отримав тілесні ушкодження у вигляді травм, які призвели до його смерті. Згідно з висновком судово-медичної експертизи, причиною смерті мужчини став травматичний шок, який виник внаслідок отриманих ушкоджень.
За даними обставинами було порушено кримінальне провадження, вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 6 травня 2016 року Дунін був визнаний винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України і йому було призначено покарання у вигляди трьох років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік. В подальшому, в апеляційному провадженні, була переглянута справа і змінено вирок: Дуніна Віталія Володимировича було звільнено від основного покарання (позбавлення волі) з випробувально-іспитовим строком 2 роки.

Сім’я загиблого із самого початку не наполягала на тюремному ув’язненні Дуніна В. В., але все ж родині було завдано невідновної моральної шкоди: загинув їх батько і чоловік.

Позивачі повідомляли, що внаслідок втрати близької людини вони зазнали моральних страждань, повністю було порушено хід їхнього життя, смерть була явно передчасною, вони пережили стрес. Хоча пройшов уже певний час, до цього часу сім’я ще не може оговтатись від перенесеного шоку, не можуть прийти у себе і перебувають у стані сильної депресії. Ніна Юхимівна (дружина померлого) зазначала у позовній заяві, що після смерті чоловіка у неї погіршився стан здоров’я, вона неодноразово зверталась за медичною допомогою, такого стану раніше у неї не було. У всіх членів сім’ї погіршився сон, постійно нагнітаються сумні думки, не можуть займатися звичайними справами тощо. Враховуючи все це, ставилося питання про відшкодування моральної шкоди. Ця позовна заява була предметом розгляду Деснянського районного суду 30 січня 2017 року, який і ухвалив стягнення на кожного з позивачів по 90 тис. моральної шкоди.

Розглядаючи дану справу, суд першої інстанції врахував, що вимоги підлягають задоволенню, оскільки у вироку зазначено, що обвинувачений залишив місце пригоди.

З рішенням суду першої інстанції не погодився Дунін, який звернувся з апеляційною скаргою, в якій ставилося питання про зменшення розміру морального відшкодування, він вважає, що з нього на користь кожного з позивачів підлягає стягненню по 10 тис. грн., а також просить виключити з тексту рішення Деснянського районного суду м. Чернігова наступне формулювання: «Суд враховує той факт, що відповідач покинув місце ДТП». Доводи апеляційної скарги є наступними: рішення суду є необґрунтованим в оскаржуваній частині, не враховує всіх обставин справи і норм матеріального права; наведені аргументи позивачів не доведені, а є лише їх твердженнями; сума морального відшкодування є необґрунтованою, несправедливою, непомірною і кабальною для відповідача; Дунін вважає, що не взята до уваги обставина, що він насправді не покидав місце ДТП, дочекався карети швидкої допомоги, надавав посильну допомогу, після чого, протягом тривалого часу, не дочекавшись співробітників поліції, він залишив місце події.

Адвокат відповідача звернув увагу суду на те, що потерпілі заперечували міру покарання у вигляді позбавлення волі і що відповідач не залишав місця пригоди, а просто не дочекався поліції: «Тому ця обставина як така, що обґрунтовує розмір моральної шкоди має бути вилучена з рішення суду. Ми не оспорюємо, що є моральна шкода, але вважаємо, що 90 тисяч на кожного - забагато. Матеріальний стан у відповідача скрутний. Він був приватним підприємцем, але зараз стан справ поганий. А також, Дунін відшкодував кошти, які витрачались на похорон загиблого».

У свою чергу адвокат потерпілих, який брав участь у справі із самого початку зазначив: «З огляду на судову практику, 90 тисяч моральної шкоди, можливо, і багато, але що таке 90 тис., коли не стало батька, чоловіка!? З огляду на фактичні обставини справи, відповідач не мав би морального права говорити, що це багато. Я просив би залишити рішення без змін».

У результаті Апеляційний суд ухвалив: апеляційну скаргу Дуніна відхилити, рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 30 січня 2017 року залишити без змін.

Gorod.cn.ua

Теги: Косенок, Дунін, аварія, ДТП, Селюх, Костюк

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект