moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ті, хто побував у пеклі війни об’єднуютьсяТі, хто побував у пеклі війни об’єднуються

У невеличкому старенькому приміщенні колишньої кхні Бобровицького будинку творчості кипить робота. Сказати, що ця халупа виглядає не найкраще – це ще нічого не сказати. Підійшовши ближче, чую стукіт молотка. Всередині будівлі поки що розруха, але двоє хлопців вже з порогу мене запевняють, що незабаром буде чистота й порядок. А найголовніше – тут надаватимуть допомогу і підтримку героям, які повернулися з пекла війни.Володимир Буц та Ігор Кушнір потрапили в АТО під час першої хвилі мобілізації. Побували майже в усіх «гарячих точках» Донецької області. Господь уберіг їх і вони повернулися додому живими. Єдине, що втратили – це страх. Вони як ніхто інший добре розуміють проблеми тих, хто з вогню повертається в інший світ – світ без війни. Тому вирішили об’єднатися навколо спільної мети і створити громадську організацію – Бобровицький осередок Всеукраїнської організації союзу учасників бойових дій.«Знайти себе в мирному житті і реалізуватися для вчорашніх захисників Вітчизни не так легко, як здається, - говорить голова нещодавно створеної громадської організації Володимир Буц. - Необхідно координувати зусилля, адже сьогодні виникає надзвичайно велика кількість проблем, з якими звертаються хлопці, що повертаються зі Сходу. Ми надаватимемо всебічну допомогу: соціальну, правову, психологічну. Стежитимемо за тим, аби у повному обсязі виконувалися всі державні гарантії. Ми не будемо ходити з простягнутою рукою і просити, щоб можновладці нам кинули якусь копійку. Участь у різних проектах, гранти – ось те, над чим працюватимемо. Наша організація співпрацюватиме з приватними фірмами, різного виду установами, щоб в подальшому ми змогли відшукати вакансію для атовців, пройти навчальні курси чи підвищити кваліфікацію».
Нинішня діяльність хлопців— це логічне продовження війни, але вже без зброї. З горем навпіл віднайшли приміщення, бо виявляється немає у Бобровиці жодного пустуючого квадратного метра. І коли вже почали власними силами робити ремонт, знову перешкода – цільове призначення цієї халупи зовсім не для громадської організації.

«Приміщення обліковується на балансі управління освіти. Вже прокуратура попереджала начальника управління, що, мовляв, використовують квадратні метри не за призначенням. А коли тут перед нами подушки чистили, то було за призначенням, - обурюється заступник голови ГО Бобровицького осередку ВОСУБД Ігор Кушнір. – Вони оренду платили і все всіх влаштовувало, а з нас що взяти? Неприбудкова організація, тому оренда одна гривня. Та ми вийшли і з цього становища – організуємо тут гурток патріотичного виховання. От і буде належне використання приміщення. Допомогти хоча б одному хлопцю, який, повернувшись із війни, не може адаптуватися — це тепер наш життєвий шлях».

Хлопці запевняють, що ветерани незакінченої війни це ті, кого неможливо залякати бюрократією або чимось іще після того, що вони бачили в АТО.

«Ходити владними кабінетами і слухати обіцянки – це вже пройдений етап. А той, хто щиро хоче допомогти – до нього й ходити не треба. Всі необхідні будматеріали для ремонту нам надає ТОВ «Земля і воля». Виконавчий директор Валентина Чернякова пообіцяла, що вони підтримуватимуть нас постійно. Бо ці люди, як і ми, небайдужі до чужого горя. Вони не кричать в усі двері, що постійно допомагають атовцям. А скільки техніки із свого господарства відправили на Схід... Ось не встигли ми тут все розібрати, нам вже й вікна із товариства прибули. Ремонтуємо самі, хвала Богу, вміємо дрель і молоток в руках тримати», - підсумував Володимир.Насамкінець хлопці пообіцяли, що на півдорозі точно не збираються зупинятися, адже страшніше і важче, ніж на війні вже точно не буде.

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №31 (588) від 4 серпня 2017

Теги: Бобровиця, Сніжана Божок, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект