Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Судили жінку, що торгувала ширкою на подвір’ях чернігівських шкілСудили жінку, що торгувала ширкою на подвір’ях чернігівських шкіл

За головування судді Стеблини Андрія Вікторовича, 15 лютого 2017 року пройшло судове засідання, в ході якого Горбач Валентину Миколаївну звинуватили у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). 53-річна Валентина Миколаївна вже не перший раз притягається до кримінальної відповідальності.Прокурор, Фірман Тетяна Іванівна, зазначила:
- Досудовим розслідуванням встановлено, що Горбач Валентина Миколаївна, будучи засудженою вироком Деснянського районного суду м. Чернігова від 18. 01. 2016 року за частинами 1 та 2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки, тобто особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 309 КК України, у невстановлений досудовим розслідуванням час і місце незаконно придбала рідину коричневого кольору, яка, відповідно до висновку експерта, містить особливо небезпечний наркотичний засіб та яку 10. 12. 2016 року, незаконно зберігаючи при собі, перенесла на територію, прилеглу до Чернігівського ліцею №22. Продовжуючи злочинну діяльність, 10. 12. 2016 року об 11 год. 47 хв., знаходячись на території ліцею (тобто місця, що призначене для проведення навчальних заходів) Горбач Валентина Миколаївна продала 2 мл. рідини за 200 грн. Таким чином, Горбач Валентина Миколаївна обвинувачується у незаконному придбанні, зберіганні та збуті особливо небезпечного наркотичного засобу – опію ацетильованого.
Окрім цього, Горбач Валентина Миколаївна 14. 12. 2016 року, незаконно зберігаючи речовину, перенесла його на територію школи №7. Продовжуючи діяльність, 14. 12. 2016 року о 13:44 хв. Горбач Валентина продала 2 мл. речовини.

Підсудна, Валентина Миколаївна
, дала наступні свідчення:
- Первая судимость у меня была в 2001 году по 309 статье, вторая – 2003 год, последняя судимость от 18. 01. 2016 года.
Виновата я, да, нарушила закон. У меня сложилась такая семейная ситуация, что я осталась без копейки денег, мужа гражданского тоже закрыли.
Меня просто попросили помочь, продать. Я понимала, что это противозаконно. Я продавала тогда, когда детей на территории школ не было. За продажу я никаких денег не получила. Исходя из того, что я переболела деструктивной плевропневмонией, я сама начала употреблять наркотик, мне было плохо и люди просто мне дали уколоться, чтоб я стала на ноги, а за это я согласилась помочь.
В 2010 году я обратилась в больницу, где у меня обнаружили гипертонию второй степени. У меня также СПИД, гепатит С, проблемы со щитовидной железой (правосторонний узловой зоб), а переболев пневмонией, у меня нет половины легкого (сгорела). Я пролежала в тубдиспансере, у меня целый год держалась температура, но только благодаря наркотику я не заболела туберкульозом, а так, возможно, меня бы уже не было в живых. Антибиотиков кучу навыписывали, больше чем на 500 грн. и это все надо было пить, а температура все равно не падала. И огород надо было обрабатывать, мне никто не помогал. У меня мама на содержании, инвалид второй группы, она у меня на улицу не ходит сама, я все время ей помогаю. Хотя с ней проживает мой сын (26 лет), на него положится я не могу.
Я сожалею конечно о содеянном. Понимаете, когда тебе плохо, когда от наркотиков зависимый, то голова совсем не соображает. Я обычно сама это все бросала, без помощи врачей. Но тогда так получилось: мужа закрыли, я осталась одна, у меня не было возможности бросить это все. Я очень раскаиваюсь в содеянном, но когда сидишь в системе – мозги не работают в правильном направлении.

Щодо міри покарання думки прокурора та адвоката розійшлись. «Вважаю за необхідне врахувати, що злочини, в яких вона обвинувачується, - є тяжкими і що вона у повному обсязі визнала себе винною та щиро покаялась. Прошу суд визнати Горбач Валентину Миколаївну винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 ст. 307 КК України та призначити їй покарання у вигляді 6 років 6 місяці позбавлення волі із конфіскацією майна», - заявила прокурор.

Захисник, у свою чергу, звернув увагу суду на наступне: «Враховуючи наявність пом’якшуючих обставин: вік обвинуваченої, її стан здоров’я, вважаю, що можливо застосувати ст. 69 КК України і призначити їй покарання у розмірі 2 років 1 місяця позбавлення волі, яке буде достатнім та справедливим. Як було встановлено під час судового засідання, скоєння кримінальних правопорушень не мало на меті корисливого мотиву, тобто отримання прибутку. За таких обставин не підлягає застосуванню додаткове покарання, передбачене ст. 307 КК України у вигляді конфіскації майна».

Також прокурор зазначила, що загальні витрати на залучення експертів під час здійснення досудового розслідування становлять 3608 грн. 36 коп., цю суму варто зобов’язати сплатити підсудну.
До того, як Ірину Миколаївну перший раз посадили до в’язниці вона офіційно працювала перукарем, була майстром широкого профілю: робила зачіски як жінкам, так і чоловікам.

Наш кореспондент тривалий час чекав на вирок суду, та суддя забарився з ним. Тож повідомимо наших читачів про це дещо пізніше.

Gorod.cn.ua

Теги: Стеблина, Фірман, Горбач, наркотики, школа

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект