moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ніжинка Наталія Чистякова: «Мрію стати олімпійською чемпіонкою»Ніжинка Наталія Чистякова: «Мрію стати олімпійською чемпіонкою»

Їй тільки шістнадцять, а вона вже успішна спортсменка у далеко не дівочому виді спорту. Дзюдо - древнє японське бойове мистецтво - стало невід’ємною частиною життя ніжинки Наталії Чистякової ще змалку. Нині Наталя вже кандидат у майстри спорту і не боїться виходити на татамі навіть з набагато старшими, 22-річними суперницями.Закохана у спорт

Знайомством зі спортом моя співрозмовниця завдячує батьку. Саме він відвів доньку в секцію щойно вона пішла до першого класу. І обраний вид спорту - теж його заслуга. Хотів, щоб дівчина вміла за себе постояти, зростала сильною та вправною. Тоді маленька Наталя не зовсім розуміла, що воно таке - те дзюдо. Спочатку навіть не хотіла займатися, але потім звикла, з кожним разом заняття подобалися все більше, а з часом і взагалі закохалася у спорт... Тепер без тренувань не уявляє свого життя.

Стіна в кімнаті дівчини вся помережена медалями та грамотами. їх у неї майже сотня. Це нагороди з міських, обласних, всеукраїнських та навіть міжнародних змагань. У скарбниці особистих перемог юної спортсменки два перших місця на чемпіонаті України із дзюдо, також посідала друге та третє місця. Наталя бере участь і в змаганнях із самбо, адже воно трохи схоже на дзюдо і регулюється майже однаковими правилами. На чемпіонатах України із самбо дівчина неодноразово піднімалася на найвищі сходинки п’єдесталу. В арсеналі перемог Наталі ще й друге і третє місця на змаганнях із самбо до 23-х років, і це зважаючи на те, що їй на той час було всього 15. Має здобутки ніжинська дзюдоїстка і в поєдинках на чемпіонаті Європи.

Торік моя співрозмовниця брала участь у відбіркових турах на Кубок Європи із дзюдо (одна з найпрестижніших нагород для спортсменів), та вимоги там дуже високі. Наталя туди поки що не потрапила, але здаватися не збирається.

- Це ж добре, що є куди рости, - вважає дівчина, - бо якщо все даватиметься легко і без зусиль, то не буде мотивації і розвитку.

Усі свої здобутки Наталія присвячує батькам - своїм головним натхненникам. Вони в неї лікарі, але спорт поважають і люблять. Хотіли віддати у секцію і старшу доньку, та чомусь не склалося. Тож Наталя тепер із завзяттям працює і за себе, і за сестру.

Спортивний кумир 16-річної Наталії Чистякової - її наставник Сергій Полтавцев. З ним вона пройшла всі найважливіші поєдинки. Завдяки тренеру відвідує спортивні збори в Конче-Заспі, на спортивній базі «Заросляк», що на Івано-Франківщині, в Польщі.

- Якби не Сергій Альбертович, - каже юна спортсменка, - не знаю, чи вдавалося б мені брати участь у таких престижних змаганнях. Адже це недешеве задоволення, на поїздки та оргвнески потрібні чималі кошти. Мій тренер, окрім величезної моральної підтримки, знаходить і фінансову, адже спонсора у мене немає, зате пощастило з наставником.

Дзюдо - не просто боротьба, це стиль життя


- Наталю, тренування забирають багато часу?


- Щоб бути у формі, тренуюся кожного дня. Але це не шкодить навчанню. Я з першого класу відмінниця, встигаю ще й до репетиторів бігати. Коли навчалася в школі, вчителі з розумінням ставилися, знали, що не прогулюю уроки, а пропускаю через змагання. Тепер, коли після 9-го класу вступила до Ніжинського агротехнічного коледжу, стало трохи важче, але мені не звикати.

- Твій приклад надихає. А в житті спорт допомагає?

- Дзюдо зробило мене впевненою в собі, сильною особистістю. Допомагає підтримувати хорошу фізичну форму, додає здоров'я. У спорті я-як риба у воді. У нас на плакатах у клубі «Спарта», де я займаюся, написано: «Дзюдо - це не просто боротьба, це стиль життя». За такою установкою і живу.

- Однокласники та одногрупники, певно, жартувати з тобою не люблять?

- Це стереотип. Колективи у мене завжди були хороші. Ніхто нікому не заважає вдосконалювати себе. Приміром, двоє з моїх одногрупників відвідують секцію разом зі мною.

- Де бачиш себе у майбутньому - у спорті чи в іншій сфері?


- Спортсмени порівняно рано закінчують свою кар’єру. Усе життя професійно займатися спортом важко. Через це, напевно, я й пішла до коледжу. Проте про університет і майбутню професію поки що не думаю. Я хочу досягти успіхів у тій сфері, котра мені подобається найбільше. Скажу по секрету - мрію стати олімпійською чемпіонкою!

- Впевнений, у такої талановитої та цілеспрямованої спортсменки мрія неодмінно здійсниться!..


Михайло Ломоносов, "Деснянка" №2 (635) від 12 січня 2017

Теги: Ніжинка Наталія Чистякова , спорт, дзюдо, Михайло Ломоносов, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект