Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Скільки коштує винайняти пристойну квартиру в Чернігові?Скільки коштує винайняти пристойну квартиру в Чернігові?

Жити самому чи із сусідами, як зробити не свою квартиру затишною, чи, можливо, варто збирати гроші на купівлю нерухомості у нашому місті і нарешті в яку ціну обійдеться задоволення жити у власних чотирьох стінах? Ці та інші питання турбували, мабуть, чи не кожного чернігівця. Проаналізувавши ринок нерухомості Чернігова, варто зупинитись на розгляді наступних пунктів.

Цінова політика

Перед тим як знімати квартиру перш за все необхідно адекватно оцінити свої фінансові можливості. Ринок нерухомості Чернігова пропонує ціни на будь-який гаманець. Серед найбюджетніших варіантів – 700-800 грн. за однокімнатну квартиру чи окрему кімнату у віддаленому районі, вигоди при цьому (вода, вбиральня) знаходяться на дворі (якщо це приватний будинок), або на поверсі для кількох квартир, так що прийдеться ділити душ із сусідами. Наприклад, у запропонованому варіанті на вул.Ремісничий, окрім 800 гривень платні за саме житло вимагалася ще плата за комунальні послуги.

Однокімнатні квартири в районі ЗАЗу, Кругу, Масанів, вул. Пухова, без сучасного ремонту і без усього необхідного коштують від 1000-1500 грн. Тож деяку техніку, меблі буде треба докупити, провести інтернет, тощо. В районі «Хуторка», вул.Рокоссовського та Красного мосту можна знайти житло за 1500-2000, плюс комуналка, але знову таки, стан такого житла – дуже скромний.

Квартира в районі Красного мосту1-кімнатна квартира в районі Кругу + світло - 1600 гривень.

Квартира з непоганим ремонтом, необхідною технікою, у районі із хорошою інфраструктурою обійдеться у 2000+. Звісно, ціна залежить від багатьох факторів: стан квартири, ремонт, наявність меблів і техніки, стан будинку, кількість кімнат, район і так далі. Наприклад, за 4500 грн. на місяць можна зняти однокімнатну квартиру, з ремонтом і всіма необхідними зручностями, при цьому в ціну не входить оплата комунальних. Але за таку ж суму ви можете розраховувати на двокімнатну чи, навіть, трьохкімнатну квартиру не в центральному районі і з хорошим ремонтом. 

1-кімнатна квартира в районі дитячої поліклініки на вул.Просвіти - за 2300 гривень.

За елітне житло будьте готові викласти від 400$. За таку суму орендар може розраховувати на 2-3 кімнати в новобудові, свіжий ремонт і хороший район.
Також великою популярністю користується послуга оренди житла подобово та погодинно. Ціни на квартири в таких випадках коливаються від 150 до 500 грн. за добу і в середньому 30-40 грн. за годину.

Ріелтор чи від господаря?

Знімати житло – це справа відповідальна! Аналізуючи пропозиції на популярних сайтах не важко помітити, що квартири здаються через посередника (певну ріелторську фірму) чи на пряму від господаря квартири. У випадку з посередником будьте готові, що Вам прийдеться заплатити за послуги фірми, яка підшукає Вам квартиру. Послуги фірми можуть обійтися в певний відсоток від вартості зйомного житла за місяць, але у деяких випадках можуть становити і всі 100%. Питання ціни таких послуг необхідно відразу уточнювати, аби не потрапити у неприємну ситуацію. Чернігівські фірми переважно беруть відсоток за свої послуги у розмірі 60 %. Користуючись послугами ріелтора варто звернути увагу на авторитет і репутацію компанії, на яку він працює, адже ніхто не виключає шанс того, що фірма користується застарілою базою даних клієнтів або працює нечесно по відношенню як до орендаря так і до орендодавця.

На що потрібно звернути увагу обираючи квартиру?

Перш за все квартиру варто оглянути! Ця істина не нова, але все ж, звертайте увагу і на стан самого будинку, ремонт у під’їзді. По можливості поспілкуйтесь із потенційними сусідами. Огляньте територію біля будинку. Важливо звернути увагу на інфраструктуру району: буде прикро витрачати купу часу, щоб дістатись до магазину або мати труднощі з громадським транспортом.
Договір між орендатором і орендодавцем
Договір заключається у будь-якому разі. Не варто наражати себе на небезпеку. Як повідомили ріелтори чернігівських фірм: вони наполягають на тому, щоб сторони оформили договір, у ньому робиться опис наявних меблів і техніки, а також їх стан, зазначаються певні додаткові умови, тощо. Обов’язково перевіряйте документи на квартиру і підписуйте договір лише з власником!

Як все відбувається на практиці?

Щоб вияснити всю специфіку такої важливої процедури як оренда житла, кореспондент gorod.cn.ua спробував відчути всі особливості на собі.
Перша ознака – це те, що Вам доведеться постійно сидіти на телефоні. Не до всіх вдається додзвонитися з першого разу, а потім, коли потенційний орендодавець вам перетелефоновує ви вже забули з приводу якої квартири хотіли поспілкуватись. Не всі оголошення, які є на сайтах досі дійсні й часто наштовхуєшся на відповідь: «Вже не актуально, здали!».

По телефону можна вияснити достатньо інформації: і хазяї і ріелтори охоче розповідають про квартири, але краще все ж побачити в живу.
В поле зору трапились дві квартири: одна (бюджетний варіант) за 1800 грн. на вул.Шевченко за магазином «Біла троянда», інша – 4500 грн. біля готелю «Градецький», в обох випадках комунальні послуги не входять у ціну. Одна квартира – здається через ріелтора, а інша – безпосередньо власником.

Цю квартиру на вул.Шевченко можна винайняти за 1800 грн. 

Ріелтор розповів про квартиру, сусідів і район, а також про договір та навіщо його укладати. За словами ріелтора: договір укладається на півроку/рік і по-суті немає причин виселення людей окрім прописаних у договорі або закінчення строку дії договору. Якщо у квартирі щось ламається, то про ремонт варто домовлятись із власником (за чий кошт має бути річ полагоджена). Договір укладається безкоштовно, а нотаріального завірення не потребує. Плата за комунальні взимку, за словами ріелтора, буде становити біля 800 гривень (під час заїзду орендаря знімаються покази всіх лічильників), влітку – дешевше.

Власниця квартири, з якою ми спілкувались наголошувала, що дотримання пунктів договору є обов’язковим, а ремонт зламаних речей – за власний кошт. Жінка повідомила, що окрім самої орендної плати треба платити за комуналку по лічильникам. За опалення в минулому місяці рахунок для її квартири становив 400 гривень (лічильник встановлено на під’їзд), додайте світло, воду, то набіжить не менше 1000 гривен. Тож в сумі виходить вже 5 500 гривен, що по нинішньому курсу приблизно 200 доларів.

За цю квартиру біля готелю "Градецький" просять 4500 гривень плюс комунальні

Найважче було домовитись із орендодавцями про кота. Ті, хто здає квартири з хорошим ремонтом і меблями категорично відмовлялись поселяти людей із тваринами і радили звертати увагу на варіанти з гіршим ремонтом. Все ж, домовитись про підселення волохатого товариша можна. Щоправда підшукати згодного орендодавця буде важче, а домовлятись про це необхідно із власником, а не ріелтором. Щодо пожильців з дітьми, то тут ситуація більш лояльна, проти дітей, як правило, нічого поганого не мають, але знов таки треба пояснювати все власнику.

Якщо ви не обмежені у витратах можна заїхати пожити в двокімнатну квартиру на 95 квадратів в районі П'яти кутів. До послуг орендаря всі меблі, посудомийка, пральна машинка, хороший ремонт, кондиціонер. Оплата 8 000 гривень + комунальні. Щоправда, сплачувати їх можна буде по субсидії.


Підібрати квартиру, як виявилась, не так вже й легко. Моніторити ринок послуг потрібно постійно, зустрічатися із різними людьми і обирати: квартиру дешевше, але погано укомплектовану або з ремонтом і новими меблями, але дорожче. Все ж, знайти її можна, не за один і не два дні, але можна!

Gorod.cn.ua

Теги: квартира, ріелтор, орендар

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект