Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Гроші будуть! Значить, не пропадемоГроші будуть! Значить, не пропадемо

Приступили до роботи нові голови об’єднаних громад. Як воно? Сьогодні розповідаємо про п’ять громад. Далі буде.1. «Відчував підтримку брата»

— З більшістю нам пощастило, — радіє голова Носівської об’єднаної територіальної громади 48-річний Володимир Ігнатченко. — 3 26 депутатів до місцевої ради пройшло 16 людей від «Нашого краю». Більшість є, а це для роботи зручніше.

— Кажуть, що перемогти на виборах не тільки словом, а й ділом вам допоміг ваш брат (народний депутат Валерій Давиденко — двоюрідний брат Володимира Миколайовича).

— Однозначно відчував його підтримку, — не заперечує голова Носівської ОТГ. — Якщо є підтримка і плідна робота, — маємо, відповідно, результат.

— Над чим почали працювати у першу чергу?

— Провели першу частину сесії, це 16 питань, — розповідає Володимир Миколайович. — Другу проведемо 5 чи 6 січня. Це ще десь 14 питань. Зараз вирішуємо проблему по тимчасово виконуючих обов’язки старост — виготовляємо печатки, щоб люди на місцях могли отримувати необхідні послуги.

2. «Ліцензія на алкоголь для міста втричі дорожча, ніж була для селища»

Більшість депутатів (13 з 22) Батуринської ОТГ від «Нашого краю», висуванцем якого є і 60-річний голова Леонід Душа.

— Яке ваше перше розпорядження?

— Ніякого ще, — не приховує Леонід Леонідович. — Зараз почалися свята, до 15-20 січня — мерзла зона, що тут приймеш.

— Коли Батурин отримав статус міста замість селища, було багато невдоволених. А чи дає щось статус міста для об’єднаної територіальної громади?

— Поки нічого хорошого не бачу. Ну, змінили назву, а що ще змінилося? Поки були селищем, ліцензії на алкоголь для підприємців були по одній ціні, тепер, як для міста, — втричі дорожчі. Для села одна вартість за телефон, для міста — інша, дорожче. А воно ж знаєте, як у селі — бабусі за кожні п’ять копійок... Коли
Віктор Ющенко давав Батурину статус міста, робив це з прицілом, я його розумів. Був план розвитку до 2025 року. Але пішов Ющенко, пішов і Батурин, і план розвитку.

3. «А ми на землі»

— Ви самовисуванець. А в більшості голів ОТГ є «господарі». Чи будете приставати до якогось політичного берега, до «Нашого краю», БПП?

— Мені це не потрібно, — запевнив 37-річний Олександр Ругаль, голова Мринської ОТГ. — Політика робиться десь у Києві, а ми на землі. Я довів цю думку до депутатського корпусу. Пояснив, якщо будуть якісь протистояння, нахили не в той бік, будемо доводити це до громади через ЗМІ — хай люди знають, кого обрали і які в кого наміри.

— Чи сформувалась у місцевій раді вже промерська чи опозиційна більшість?

— Поки жодних об’єднань. Я безпартійний. Але депутатом районної ради був від БПП.

4. Менше, але будуть

У 2015 році пройшли вибори голів перших створених в області громад. Головою Деснянської ОТГ став 51-річний Юрій Осташевський. У 2016 році громада отримала від держави субвенцію на розвиток — 11 мільйонів 920 тисяч гривень. Злі язики говорять — більше шари не буде.

— На цей рік — 8,9 мільйона гривень, — говорить Юрій Валентинович. — Менше, ніж минулого. І не тому, що ми не громада-першорічка. Суму зменшили для всіх. Якщо минулого року було 159 громад по Україні, то тепер — більше 300. Тому і субвенції менші.

Отримані у 2016-ому гроші дуже згодилися. В Отрохи пустили газ. Відремонтували п’ять доріг. По дев’яти селах зробили освітлення, перекрили дах Деснянської школи. Це робили не тільки коштами розвитку. Ще ми ввели інвестора. Туди, де 15 років землі не засівалися, зайшла американсько-голландська компанія. Засіяли кукурудзу, картоплю і сорго на кашу.

Звичайно, навантаження на голову громади разів у 15 більше, ніж на селищного. Але я не розчарований об’єднанням.

— Що можете порадити менш досвідченим колегам з новостворених громад?

— По-перше, зараз громадам дадуть кошти, а на покращення інфраструктури нема проектів. Тому треба зразу хапатися за проектну документацію. По-друге, вибудувати стратегію розвитку громади. На неї дуже звертають увагу іноземці, якщо голови громад звертатимуться за грантами.

Дуже корисно — з’їзд голів громад: Богдан зі Львова зробив отак, Серьожа з Донецька — отак. Для себе обираєш щось середнє і працюєш.

6. Бюджет майже 25 мільйонів гривень. У планах — нові дороги

— 29 грудня провели сесію, — каже Володимир Андрієць, лосинівський голова об’єднаної територіальної громади (Ніжинський район). — Кошти з Державного фонду регіонального розвитку ще не прийшли. Але надійшла медична і освітня субвенція (заробітна плата медпрацівників та освітян). Прийняли бюджет. Він, без 50 тисяч, — 25 мільйонів гривень. Для порівняння, у минулому році бюджет Лосинівської селищної ради був 2 мільйони 600 тисяч.

Перше моє розпорядження було про закриття сільських рад і переведення сільських голів на посади старост. Секретарів перевели у діловоди. Звільняти поки не плануємо нікого. У сільрадах є посади завідувачів сільських клубів. Через два місяці плануємо створити відділ культури і перевести працівників у відділ при Лосинівській селищній раді.

У планах відремонтувати дороги до сіл, які нам довірилися і добровільно приєдналися.

Продовження >>>

Вікторія Товстоног, Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №1 (1600), 5 січня 2017 року

Теги: об’єднання громад, ОТГ, «Вісник Ч», Вікторія Товстоног, Юлія Семенець

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект