А чим ви займаєтеся вночі?

Те, про що відразу подумали, не враховується:).

У ніч з 20 на 21 грудня 2016 року депутати прийняли бюджет. Точніше, Закон України «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Основний фінансовий документ, який визначає доходи і видатки.

20 років тому, у ніч з 27 на 28 червня 1996 року, прийняли Конституцію України.

Схоже, у нас — традиція нічного законотворення. Безліч переваг: а) вчасно документ здати; б) показати себе трудягами. «От які ми, навіть уночі працюємо»; в) не запізнитися на відпочинок.

Під час прийняття бюджету законотворці пили каву, їли дорогі цукерки «Рафаелло» і недорогі смоктушки, відверто спали, задирали ноги на стіл для відпочинку, грали у шахи, переписувалися у соцмере-жах. Це все зафіксували численні фоторепортажі.

А чим ви займаєтесь уночі?Уночі любов міцніша

Василь Ткаченко, пенсіонер, Чернігів:

— У мене з нічною роботою пов’язані лише хороші спогади. Коли був малим, ходили з батьком вночі на риболовлю, сітки трусили. Хоч і потемки, а очі призвичаюються. Бувало, принесемо риби повну полотняну торбу. Мати тільки ойкає: «Це ж мені самій чистити, а там же йоржі колючі».

На камвольно-суконному комбінаті працював позмінно. Робота у ніч мені була в радість. За день стільки діла і дома, і на дачі переробиш, вночі на роботу. Вранці прийшов, п’ять годин поспав і вже як огірок свіженький. І знову вільний день попереду. Та найбільше, коли був молодим, любив гуляти ночами. Особливо літом. Зірочки світять, листя шелестить, тепло. І так хороше було і без сексу. Дівчина здавалася наймилішою у світі. Хто б що не казав, а вночі любов міцніша.

Пекли паски

Наталія Антоненко, швачка, Козелець:

— Зараз аби гроші, усіляких пасок до Великодня можна купити. А ще років 15 тому більшість людей самі пекли. І ми з мамою теж. Мама прибіжить з роботи, вчинить тісто, поки кілька разів воно підійметься, вже надворі темно. Пекли у печі, бо так смачніше. Матуся змориться, поставить паски у піч і просить: «Наташо, не проспи, через годину мене розтормоши, бо згорять наші паски». І я не спала.

Уночі: влітку в тракторі, зимою — у соцмережах

Олексій Лимар, фермер, Брусилів, Чернігівський район:

— Я взагалі сплю по шість годин. Колись працював у колгоспі, тепер на себе. Улітку бувало таке, що добу за кермом трактора сієш, пару годин поспиш, і знову те саме. Відомо ж, що весняний день рік годує.

Узимку легше — не в полі ж. Пізніми вечорами, а часом і вночі, можу засиджуватися перед комп’ютером. Мені 59, два роки тому познайомився з соцмережами. Тепер не відтягнеш. Подобаються «Однокласники». Там у мене 190 друзів. Можна поспілкуватися особисто, коли говорять «напиши в лічку», і в спільнотах. Наприклад, обговорити новинки техніки. Я навіть захопився дивитися на іноземних мовах відео про сільське господарство. Мову, голландську або іврит, не розумію, але новинки дивитися цікаво. Як тут ночами може спатися?

У спеку свиней треба колоти вночі

Ольга Петренко, не працює, Березна, Менський район:

— Доводилося не спати по півночі. Раніше ми кололи кабанів двічі на рік. Перед Різдвом і літом. А літом же спека, мухи. Ото і різали після третьої ночі. А тоді день мудохалися зі свіжиною, бо всю тушу в холодильник не впреш. Того ж дня чинили кров’янки,ковбаси, ковбик і пекли в печі. Баба мені приказувала: «Дивись ковбаси і перевертай через годину. Якщо витопиться, будуть сухі. Кров’янки у великий жар не пхай». Отак цілу ніч сиділа і гляділа, щоб все по-бабиному було. Спасибі їй, навчила мене.
Уночі ж не тільки хороше робиться, а й погане. Злодюги ходять, така у них «робота».

Спіймала злодія

Зінаїда Дубінка, пенсіонерка, консьєржка, Ніжин:

— Якось вночі спіймала злодія. Я працюю консьєржкою в багатоповерховому будинку в Києві. Елітний, красивий. Має хостел та офіси. Працюю чотири роки. Добу через три. Вдома син-інвалід, треба гроші зароблять.

Злодій, якого я спіймала, хотів вкрасти велосипед. Дивлюсь, людина дивна у під’їзд зайшла. Молодий хлопець. Чи то обкурений, чи п’яний. Коротше кажучи, в неадекваті. Назад повертається — з велосипедом. Я до нього. «Де взяв?» — питаю. Хлопець відповів, що велик йому дали покататися. І навіть квартиру назвав, де хазяїн живе. «Ні, — кажу, — лиши у мене, я перевірю». Він не пручався і віддав.

Виявилося, що в квартирі, яку назвав молодик, живе двоє пенсіонерів, і ніхто з них на велосипеді не їздить. Хлопця не затримали.

Поки ми з сусідами розбиралися що і до чого, чоловік щез.

Як на роботі вночі, то сплю години три. В інший час — просто сиджу або слухаю тихенько радіо. Пускаю-випускаю людей, які, наприклад, ключ від під’їзду забули. Ще вночі бувала Дідом Морозом. Сама пошила червоний костюм, зробила з вати бороду. Це для двоюрідного онука Микити. Йому чотири. Приходив у гості. На Різдво. Звісно, Діди Морози ходять на Новий рік. Але як уже вийшло.

Тижневик «Вісник Ч» №1 (1600), 5 січня 2017 року

Теги: опитування, ніч, «Вісник Ч»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект