Якщо напала діарея або навпаки

Наварили, напекли, салатів накришили — гуляй душа і шлунок. Минає день-два. Шкода харчі викидати, бо гроші ж заплатили. Доводиться доїдати. І тут приходить він, пронос. Що робити, радить Олег Ревко, завідувач гастроентерологічного відділення Чернігівської обласної лікарні.— Якщо почався сильний пронос, не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до лікарів. Бо це може бути дизентерія, сальмонельоз, токсикоінфекція і т. д. Усе залежить від того, які бактерії розмножилися у салатах чи торті. Особливо має насторожити діарея, поєднана з підвищенням температури. Це набагато гірше, ніж просто розлад шлунково-кишкового тракту. Адже, наприклад, нетиповий апендицит починається саме з проносу. Чи не у кожному населеному пункті є фельдшер, потрібно звертатися до нього.

— Олеже Петровичу, активоване вугілля можна?


— Звісно. Від нього шкоди не буде. їжа на святковому столі така, що легко переїсти. Тому раджу перед тим, як вживати жирні страви, перед насиченим застіллям — приймати ферментні препарати на основі панкреатину.

— Якщо мучить не пронос, а закреп?

— Запори у свята бувають рідко. Зазвичай вони спричиняють дискомфорт тим, у кого були і раніше. Перед тим, як лікувати, потрібно встановити причину. Якщо це пухлина, допоможе лише операція. Коли це на психоемоційному грунті — лікувати голову. Уповільнена перистальтика — коригування дієтою плюс лікування препаратами. Одна справа, коли запор у людини, якій 18-20 років, інша — коли 45-60. Лікування різне.

— Як в домашніх умовах полегшити «как»?

— Їсти варений буряк, свіжу капусту. Потерті і змішані яблука і сиру моркву.

Як «швидку Настю» побороти вдома

У народі «швидку Настю» споконвіку лікують по-домашньому. Сирою квасолею.

Треба запити дві-три квасолини кип’яченою водою кімнатної температури. Можна замість квасолі кілька горошин чорного перцю. Збити столову ложку крохмалю і яєчний сирий білок. І оцю кашу собі в рот.

У кого є сушені шкурки від курячих пупків, потовкти їх на порошок. Одну чайну ложку запити водою перед їжею. За три

прийоми попустить. Зваріть рідкого рису і їжте цілий день, скільки влізе. Звісно, пийте рідину, чим більше, тим краще, бо при проносі організм зневоднюється. Найкраще міцний чай, будь-який. На дітях не експериментуйте. Запроносило — викликайте медиків. А собі, якщо закреп, спробуйте відвар насіння льону.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №1 (1600), 5 січня 2017 року

Теги: діарея, запор, Олег Ревко, поради лікаря, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект