Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Де “Козу” водитимете? В Чернігові!Де “Козу” водитимете? В Чернігові!

27 січня в кафе “Варенична” відбулась презентація фольклорного фестивалю “Коза”, який відбуддеться в Чернігові вже в четверте. Святкування будуть тривати протягом двох днів, 13 і 14 січня. Про деталі фестивалю розповіли організатори Леся Федоренко, Дмитро Янчук та Віра Ібрямова- В минулому році ми спробували формат загальноміського свята. В нас все вийшло. Тож цього року ми організовуємо повноцінний фестиваль, який триватиме два дні - розповіла Леся Федоренко. - Першого дня, 13 січня, ми робимо акцент на фольклорній складовій. Другий день — це буде більше сімейне свято. 
 
Фестиваль традиційно матиме саме фольклорну, етнічну спрямованість. Головна його мета показати як святкували зимовий цикл свят наші предки. А показувати є що. Збереглося безліч народних традицій, прикмет, пісень. 
 
- У нашій області величезний шар збереженого фольклорного матеріалу. - говорить Леся Федоренко. - нам самим це цікаво, нам самим цього не вистачає. Тому ми і відроджуємо ці давні традиції та звичаї.

Віра Ібрямова детальніше розповіла про учасників фестивалю. Це будуть, звичайно ж, фольклорні колективи: гурт “Дивина” з Донецька, учасники якого сьогодні живуть і працюють в Києві; гурт Сільська музика” з Рівного; гурти “Витинанка” та “Баламути” з Києва; гурт “Торбан” зі Львова та етно-гурт “Барвінок” та Олексій Заєць з с. Фасова Київської області. Всі ці колективи представлятимуть той шар культури, ті традиції, які характерні саме для їхнього регіону.
 
- Ми робимо акцент на фольклорній частині, - говорить Віра, - щоб це були не просто виступи гуртів, а була і обрядовість. Щоб люди могли побачити, як це традиційно відбувалося. Будуть “Коза” і “Меланка”. А от як це буде відбуватися — приходьте, і самі все побачите.
 
Поки що під питанням участь у фестивалі  чернігівських колективів. Хтось відмовився від участі, а хтось і долучився б до фестивалю, але вже задіяний на інших майданчиках, в тому числі і в Києві.
 
Вестиме фестиваль музикант і фольклорист Юлія Богуславка, яка вже вела цей фестиваль в Чернігові минулого року.
 
Для проведення фестивалю буде трохи змінено планування локацій на площі. Сцену прикрасять і на ній, серед іншого, з'явиться українська вишивка. На Красній площі будуть і атрибути Різдвяних свят, Дідух і Коза. Крім того, крім обігріву від партнерів свята, буде і справжній обігрів біля живого вогнища. Також організують локації де готуватимуть кутю, де проводитимуться майстер-класи, будуть локації для дітей. 
Такий фольклорний фестиваль як “Коза” є незвичним та надзвичайно цікавим для чернігівців та гостей міста і є ще одним кроком для розвитку туризму в Чернігові. А щоб уся країна знала про цей фестиваль вже зараз публікуються матеріали про нього в партнерів фестивалю — загальноукраїнських виданнях “Газета по-Українські” та журналі “Країна”. 
 
- Нам дуже хотілося б, щоб люди з різних міст України, відповідаючи на запитання “Де Козу водили?”, відповідали: “В Чернігові!” - наголосила Леся Федоренко. 

Олександр Малаш, відео: «Новий Чернігів»

Теги: Коза, фестиваль, фольклор, етно, Федоренко, Янчук, Ібрямова, Малаш

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект