moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Де “Козу” водитимете? В Чернігові!Де “Козу” водитимете? В Чернігові!

27 січня в кафе “Варенична” відбулась презентація фольклорного фестивалю “Коза”, який відбуддеться в Чернігові вже в четверте. Святкування будуть тривати протягом двох днів, 13 і 14 січня. Про деталі фестивалю розповіли організатори Леся Федоренко, Дмитро Янчук та Віра Ібрямова- В минулому році ми спробували формат загальноміського свята. В нас все вийшло. Тож цього року ми організовуємо повноцінний фестиваль, який триватиме два дні - розповіла Леся Федоренко. - Першого дня, 13 січня, ми робимо акцент на фольклорній складовій. Другий день — це буде більше сімейне свято. 
 
Фестиваль традиційно матиме саме фольклорну, етнічну спрямованість. Головна його мета показати як святкували зимовий цикл свят наші предки. А показувати є що. Збереглося безліч народних традицій, прикмет, пісень. 
 
- У нашій області величезний шар збереженого фольклорного матеріалу. - говорить Леся Федоренко. - нам самим це цікаво, нам самим цього не вистачає. Тому ми і відроджуємо ці давні традиції та звичаї.

Віра Ібрямова детальніше розповіла про учасників фестивалю. Це будуть, звичайно ж, фольклорні колективи: гурт “Дивина” з Донецька, учасники якого сьогодні живуть і працюють в Києві; гурт Сільська музика” з Рівного; гурти “Витинанка” та “Баламути” з Києва; гурт “Торбан” зі Львова та етно-гурт “Барвінок” та Олексій Заєць з с. Фасова Київської області. Всі ці колективи представлятимуть той шар культури, ті традиції, які характерні саме для їхнього регіону.
 
- Ми робимо акцент на фольклорній частині, - говорить Віра, - щоб це були не просто виступи гуртів, а була і обрядовість. Щоб люди могли побачити, як це традиційно відбувалося. Будуть “Коза” і “Меланка”. А от як це буде відбуватися — приходьте, і самі все побачите.
 
Поки що під питанням участь у фестивалі  чернігівських колективів. Хтось відмовився від участі, а хтось і долучився б до фестивалю, але вже задіяний на інших майданчиках, в тому числі і в Києві.
 
Вестиме фестиваль музикант і фольклорист Юлія Богуславка, яка вже вела цей фестиваль в Чернігові минулого року.
 
Для проведення фестивалю буде трохи змінено планування локацій на площі. Сцену прикрасять і на ній, серед іншого, з'явиться українська вишивка. На Красній площі будуть і атрибути Різдвяних свят, Дідух і Коза. Крім того, крім обігріву від партнерів свята, буде і справжній обігрів біля живого вогнища. Також організують локації де готуватимуть кутю, де проводитимуться майстер-класи, будуть локації для дітей. 
Такий фольклорний фестиваль як “Коза” є незвичним та надзвичайно цікавим для чернігівців та гостей міста і є ще одним кроком для розвитку туризму в Чернігові. А щоб уся країна знала про цей фестиваль вже зараз публікуються матеріали про нього в партнерів фестивалю — загальноукраїнських виданнях “Газета по-Українські” та журналі “Країна”. 
 
- Нам дуже хотілося б, щоб люди з різних міст України, відповідаючи на запитання “Де Козу водили?”, відповідали: “В Чернігові!” - наголосила Леся Федоренко. 

Олександр Малаш, відео: «Новий Чернігів»

Теги: Коза, фестиваль, фольклор, етно, Федоренко, Янчук, Ібрямова, Малаш

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект