moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь ДафЯк почуватися бадьоро узимку?

Короткі дні і довгі темні ночі. Холод, вітер. Як у цей час почуватися бадьоро? Радить сімейний лікар Гончарівської амбулаторії загальної практики — сімейної медицини Чернігівського району Людмила Хмара.1. Пити вітамінні напої.

З калини. Брати і ягоди, і гілочки, і листочки. Калинові ягоди багаті на вітаміни С і Р, у своєму поєднанні вони зміцнюють судини. Калина добра проти простуди. І тиск знижує. Хто лінується заварювати чай із сирої калини, можна вживати перетерту з цукром.

З імбиром* та лимоном. Корінь імбиру тру на тертушку. Лимон — теж. Змішую у пропорції 1:1. Додаю мед. І в чай. Можна й без чаю їсти по чайній ложці тричі на день.

2. Ходити не менше двох-трьох кілометрів.

Режим праці і відпочинку ніхто не відміняв. Після 50, після 60 у всіх болять ноги. Але якщо можеш рухатися — рухайся. Ходити потрібно не менше двох-трьох кілометрів на день.

3. «Самому себе полюбити».

Легеньку зарядку слід робити ще лежачи.

- Потягнути носочок уперед. Потягнути п’яточку уперед. Покрутити стопою.

- Позгинати пальці на руках, на ногах.

- Попіднімати ноги.

- Покрутити ногами «велосипед».

Самому себе полюбити: зробити самомасаж. Вуха помасажувати, шию, руки. Це включає капілярчики, найтонші кровоносні судини, у роботу.

4. Висипатися.

Година, яку поспимо до півночі, зараховується за дві. Пересипання буває теж шкідливим, спричиняє в’ялість, головний біль. Та у селах літні люди рано лягають спати — і о 5 вечора, і о 6. Якщо до цього звикли, міняти не варто.

5. Митися.

Хоча б раз на тиждень, а бажано щодня. Я б зробила переїзну баню по селах, як для військових. І повітряні ванни потрібно приймати. Не економити газ і дрова аж так, щоб ходити весь час у кофті, штанях, куфайці та бурках. Температура менше 18 градусів у хаті не рекомендується.

6. Їсти те, що хочеться.

До свого організму треба прислухатися. Тим, хто працює надворі, слід уживати калорійнішу їжу, ніж тим, хто у приміщенні. У меню мають бути рідкі страви — супи, борщі, їсти потрібно часто, тоді не будеш переїдати. На печінку, на підшлункову навантаження менше. А це — профілактика цукрового діабету.

*Імбир — східна пряність. Корені імбиру продаються у супермаркетах.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №49 (1596)

Теги: Людмила Хмара, поради лікаря, зима, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект