Знову про газові лічильники

Минулого четверга до нашої редакції зателефонували стурбовані жителі Чернігова.- Без нашого відома сьогодні якась фірма встановлює на будинку газовий лічильник. Ці люди кажуть, що вони не з «Чернігівгазу». Нас ніхто не попередив, газу півдня не було. Що ж це таке і як нам бути? Чи законно вони діють? - схвильовано казала у слухавку Тамара Анатоліївна, мешканка будинку №37- А на вул. Мазепи. - І як ми тепер будемо сплачувати за газ? Скільки прийдеться віддавати? Нам ніхто нічого не пояснив, може, хоч ви, журналісти, зможете дізнатися?

Подібні питання турбують і мешканців п’ятиповерхівки, розташованої на вул. Рокоссовського, 37-А, де минулого тижня також було встановлено загальнобудинковий газовий лічильник.

«Деснянка» звернулася за роз’ясненнями до фахівця зі зв’язків із громадськістю та пресою ПАТ «Чернігівгаз» Наталії Свириденко і у короткий термін отримала відповідь.

Отже, побутові лічильники газу встановлюють відповідно до ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», згідно з яким споживання блакитного палива з 2018 року буде можливим тільки за умови його обліку за допомогою лічильника. Так, у квартирах, де є газові колонки і плити, безкоштовні лічильники мають бути встановлені до 1 січня 2016 року, а де є тільки газові плити - до 2018 року.

Роботи з монтажу лічильників виконують підрядні організації, які мають ліцензію і відповідні дозвільні документи. Це не заборонено законом, тож «Чернігівгаз» уклав відповідні договори з підрядниками. А відключення та пуск газу в будинок виконує винятково персонал «Чернігівгазу».

Ініціювати встановлення лічильників на багатоквартирний будинок можуть як власник (власники) будинку (квартир), так і оператор газорозподільної системи.

Також «Чернігівгаз» не зобов’язаний попереджати мешканців про встановлення загальнобудинкового лічильника, він лише повідомляє листом місцеву владу і балансо-утримувача житла, а це - ОСББ, ЖРЕД тощо.

У 2016 році на встановлення поквартир-них приладів держава виділила «Чернігівгазу» тільки 4,5 млн грн, за які можна обла-штувати лише 2200 квартир. Для 100-від-соткового забезпечення чернігівців індивідуальними лічильниками, а це близько 65 тисяч сімей, компанії треба не менш ніж 133 млн грн. Збільшити фінансування можливо лише підвищивши тариф. Тому для вирішення фінансової проблеми НКРЕКП ініціювала встановлення будинкових лічильників газу. На 2016 рік Нацкомісія виділила «Чернігівгазу» 28,3 млн грн, на які компанія зможе облаштувати приладами обліку газу 1147 багатоповерхівок.

Поквартирний розподіл спожитого газу відбуватиметься на основі даних будинкового лічильника, за винятком тих помешкань, які вже обладнані індивідуальними лічильниками, - такі споживачі сплачуватимуть за своїми показниками. Залишок пропорційно ділитиметься між квартирами без лічильників залежно від кількості зареєстрованих осіб.

До речі, наявність будинкового лічильника не позбавляє споживачів права встановити прилад у своїй квартирі. Вони можуть звернутися до спеціалізованих організацій і замовити монтаж за власні кошти.

На сьогодні в області вже встановлено 100 будинкових лічильників, але розрахунки за їх показниками поки що не ведуться.

Лариса Потапенко, "Деснянка" №37 (617) від 8 вересня 2016

Теги: газові лічильники, Лариса Потапенко, "Деснянка"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект