moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чи платитимуть іногородні за послуги в дитсадках та лікарнях? Депутати своє рішення прийняли (відео)Чи платитимуть іногородні за послуги в дитсадках та лікарнях? Депутати своє рішення прийняли (відео)

Про взаємовідносини з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування депутати на сесії говорили довго. Їх цікавлять фінансові зв’язки. Зокрема, це стосується тих послуг, які отримують іногородні в закладах освіти та медицини Чернігова, адже державна субвенція на цих людей не розрахована.До того ж, є ще й послуги, які фінансуються з Чернігівського бюджету, а їхніми споживачами переважно є саме не місцеві.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Історія цього питання починалася півроку тому, коли ми починали перемовини з обласною державною адміністрацією стосовно співфінансування ПТУ. Ми почали з ПТУ, а далі це питання розширили до того, що всі за все повинні платити, це є нормальна світова практика».

Що ж малося на увазі. Якщо ви та ваші діти мешкаєте в Чернігові, а відповідно користуєтеся послугами чи-то садка, чи школи, чи лікарні, а фактично зареєстровані в іншому населеному пункті, то звідти за ці послуги мають надходити кошти до чернігівського бюджету.

Був в проекті рішення ще один пункт. Якщо тергромада не сплачує за свого мешканця ці гроші, то знайти їх доведеться йому у своєму гаманці. Та аби не зчинити передчасний галас та обурення людей, його виключили. Домовилися це питання вирішувати поступово і без шкоди для громади. Адже завдання стоїть не стягнути якомога більше грошей з іногородніх, а налаштувати механізм, коли одна територіальна громада сплачуватиме гроші за свого мешканця іншій.

Під час обговорення зазначалося, що гроші, які мають прийти з територіальних громад, дозволять модернізувати ті ж самі заклади охорони здоров’я, і підняти рівень послуг. Лікарі кажуть, що медичні установи переповнені пацієнтами з різних населених пунктів Чернігівщини, відмовити їм у наданні послуг не можуть, але необхідне фінансування не надходить.

Після всіх обговорень та дискусій це питання вирішили прийняти у наступному вигляді.

«Скорегувати проект рішення з тим, щоб в разі його прийняття, воно не носило зобов’язального характеру по відношенню до фізичних осіб», - зазначив міський голова.

Роман Миколаєнко, начальник юридичного відділу: «Тоді залишається два пункти: по-перше, можливість звернутися до об’єднаних територіальних громад, по-друге, можливість розуміти, які фінансові норматив необхідно встановити для укладення цих договорів».

Таке рішення підтримали одноголосно. Надалі у міській раді працюватимуть у цьому напрямку та мізкуватимуть, як налагодити механізм фінансової співпраці з територіальними громадами.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: державна субвенція, територіальні громади, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект