Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Майже чверть населення області працює у харчовій промисловості (відео)Майже чверть населення області працює у харчовій промисловості (відео)

Небагато-немало – 8 тисяч людей дбають, аби на столах українців був хліб та до хліба – майже чверть населення області працює у харчовій промисловості. У 2017-му підприємства реалізували продукції на 8 мільярдів гривень. Вони платять податки і наповнюють бюджет, тому можемо бути певними — гроші будуть, адже люди їсти не припинять.


 
Їх продукцію їдять не лише чернігівці, а й жителі ще як мінімум 13 районів області. 400 людей стабільно працюють на Чернігівському хлібокомбінаті. До того ж на підприємстві постійно є вакантні робочі місця.

Ольга Заїка, директор Чернігівського хлібокомбінату: «Ми на сьогодні зберегли свій колектив, зберегли всіх людей. Незмінно п’ять років середня спускова чисельність працівників — 400-420. Всі люди, які працювали раніше, і сьогодні працюють на підприємстві. Ми є виробником №1 в Чернігові і в області. Наш хліб люблять і ми любимо свого споживача, і тому стараємося, щоб зберегти колектив і приростити».
 
Постійно працюють над новими видами продукції. Сьогодні в моді все органічне, без шкідливих добавок, а у пекарів є попит на хліб на заквасці, без використання пресованих дріжджів. Лінійка здорових хлібів: діабетичний, висівковий, а зараз з’явився новий – «добродій».

Наталія Парасюк, начальник виробничої лабораторії Чернігівського хлібокомбінату: «Виробничники останнім часом працюють над асортиментом здорового харчування, це в першу чергу хліба нашої марки «Добродій». «Добродій» включає в себе асортименти наступних виробів: мультизерновий, гречаний, горіховий, соняшниковий. До складу цих виробів входить мультизернове борошно».
 
Печуть чернігівці з полтавського борошна, а от макаронні вироби роблять з місцевого помолу, і доволі непоганої якості. Основний споживач продукції Чернігівської макаронної фабрики – Україна. Планують пробитися і на ринок сусідньої Білорусі, але це ще тільки  плани.

Володимир Кондратенко, голова правління Чернігівської макаронної фабрики: «К сожалению, мы сами не продаем, потому хотелось бы желать лучшего по объему продаж, потому что мы от этого зависим – сколько нам планируют наши дистрибьюторы, столько мы и изготавливаем. Для нас мало. Мы работаем на треть мощности, в лучшем случае, что соответственно сказывается на наших зарплатах,  в общем-то и на работе сказывается».
 
І все таки саме підприємства харчової промисловості дають основні робочі місця в області. Офіційно в галузі задіяно близько чверті працездатного населення. 20% експорту Чернігівщини – харчова продукція.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «З урахуванням доволі потужного сільського господарства, яке є в області, розвиток харчової галузі є ключовим, тому що вона якраз генерує додаткову вартість сировинного виробництва, що є дуже важливим для нашої держави».
 
Напередодні Дня працівника харчової промисловості, яке щорічно відзначається у третю неділю жовтня, нагороджено основних виробників області. Це бюджетоутворюючі підприємства, тому їм дяка від керівництва області і Чернігова. Також під час урочистих зборів харчовики почули новину – начальником управління Держпродспоживслужби в області стане діючий директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Павлішен, він пройшов конкурс на посаду і тепер в новому форматі співпрацюватиме з виробниками.

«Сівер-центр»

Теги: хлібокомбінат, харчова промисловість, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект