Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Пілотний тренінг «Жінки. Мир. Безпека» вирішили провести саме в Чернігові (відео)Пілотний тренінг «Жінки. Мир. Безпека» вирішили провести саме в Чернігові (відео)

Незважаючи на рівень цивілізації, такі проблеми як торгівля людьми та насильство в сім’ї залишаються й досі поширеними. А в Україні, де ще й досі триває збройний конфлікт на Донбасі, проблематика гендерно зумовленого насильства ще більш посилюється. Представники ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством соціальної політики  розробили спеціальний навчальний посібник для соціальних працівників і правоохоронців,   а пілотний тренінг «Жінки. Мир. Безпека» вирішили провести саме в Чернігові.


 
Чому ж саме Чернігів було обрано для проведення пілотного тренінгу, присвяченого впровадженню Національного плану дій з виконання резолюції ради безпеки ООН «Жінки. Мир. Безпека». Як  кажуть організатори заходу, Чернігівська область в гендерному відношенні має хороші позиції – тут сформовано актив жінок на рівні влади, бізнесу та громади. Тому на тренінг зібрали представників і жіночих громадських організацій, і соціальних сфер, і  органів влади.
 
Як кажуть експерти, гендерна політика – це надзвичайно важлива частина всіх міжнародних процесів. Вони її ще називають політикою соціальної справедливості, яка дозволяє  врахувати і захистити інтереси кожної людини – і дорослої, і дитини.
 
Великі сподівання в урегулюванні військового конфлікту в Україні організатори тренінгу покладають на активізацію участі жінок. Саме жінки не повинні бути осторонь і у вирішенні такої злободенної проблеми, як домашнє насильство. Їх ознайомили зі щойно розробленим Мінсоцполітики спільно з  ОБСЄ спеціальним навчальним посібником про практики надання допомоги потерпілим від гендерно зумовленого насильства. Наразі ж такий вид дискримінації є проблемою не тільки в Україні, а й в усіх 57 країнах – учасницях ОБСЄ.
 
В нашій державі, наприклад, щорічно реєструють понад 120 тисяч звернень постраждалих від домашнього насильства. Але, як каже спеціаліст проектів програми «Людська безпека»  Тетяна Медун, зростання звернень з питань домашнього насильства є показником того, що люди починають довіряти соціальним службам та правоохоронним органам. Нещодавно в Україні з’явилися й нові проекти, каже вона.
 
Президент ГО «Ла Страда Україна», яка стала співорганізаторкою тренінгу  в Чернігові, закликає не зволікати при найменших проявах насильства.

«Сівер-центр»

Теги: тренінг, «Жінки. Мир. Безпека», домашнє насильство, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект