Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » «Водоканал» вперше прибутковий. Але зношені комунікації - бомба вповільненої дії (відео)«Водоканал» вперше прибутковий. Але зношені комунікації - бомба вповільненої дії (відео)

Комунальне підприємство «Водоканал» вперше за останні роки скоротило витрати та спромоглось за минулий рік і цей рік вийти в плюс. Про роботу підприємства і його потреби звітував керівник КП Сергій Малявко на щотижневій нараді у міського голови.Сергій Малявко, керівник КП «Чернігівводоканал»: «В 2016 році підприємством вдалося подолати багаторічну тенденцію збиткової діяльності та отримати 29,6 мільйонів гривень прибутку, без урахування курсових різниць. Прибуток підприємства за 8 місяців поточного року вже перевищив річний показник за минулий рік та склав 43,3 мільйонів гривень, без урахування курсових різниць».

Підприємством вдалось скоротити витрати не лише через економію чи встановлення лічильників, котрі, до речі, встановлюють безкоштовно містянам у яких є субсидія. Чималу частину коштів зберегли завдяки боротьби із крадіями на підприємстві. Про один з таких випадків, працівник, який протягом 2013-2015 років займався доглядом за технікою «Водоканалу» завдав збитків підприємству на 758 тисяч гривень.

Сергій Малявко: «Під час досудового розслідування органами досудового слідства були встановлені факти заволодіння грошовими коштами підприємства колишнім працівником, який, акцентую увагу, самостійно підписував акти виконаних робіт від імені СПД за фіктивно надані послуги з ремонту та закупівлі техніки, а також самостійно отримував кошти з рахунків цього СПД. На даний час матеріали одного кримінального провадження відносно колишнього працівника направлені на розгляд Новозаводського районного суду».

КП продовжує виплачувати позику Світовому банку. Наразі боргів немає. Вже виплатили 25% кредиту.

Ситуація з утриманням чернігівського водогону не легка, мережі потребують ремонту.

Сергій Малявко: «Протяжність водопровідних мереж складає 549 км, 33%, яких вже відробили свій термін експлуатації, потребують заміни».

Проте коштів для повного переобладнання труб у міста немає. Міський голова каже, це не єдина проблема Чернігова.

Важка ситуація і з міськими дорогами. Попри децентралізацію на всі необхідні ремонтні роботи коштів просто не вистачає. Тож доводиться економити на всьому. Ремонти, котрі проводяться у місті, намагаються вкласти в кошторис. Сьогодні нестачу коштів на відновлення зношених мереж не єдина проблема. Серед 4 названих градоначальником, це зовнішня агресія, скорочування народжуваності та трудова еміграція.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Сергій Малявко, «Чернігівводоканал», «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект