moregoods
Пародонтакс
Шампунь
Доместос
Рекс
Шампунь
Крем дневной
Мицелярная вода
Тушь
Ленор
Кондиционер
moregoods
Зубная нитка
Пятновыводитель
Сейфгарт
Тайд
Рексона
Сиф
краска
крем для рук
Даф
Шампунь Даф
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Сьогодні відзначається День програміста (відео)Сьогодні відзначається День програміста (відео)

Привід згадати про це подвійний: це одна з найпопулярніших професій, а чернігівські програмісти без перебільшення одні з найкращих в Україні і світі. З тими, хто працює зараз на передовій науки і технологій ми познайомимося в наступному сюжеті.


 
Чернігівські студенти-програмісти розробляють системи керування цілими підприємствами, захисту інформації від кібератак, контролю за врожаєм на полях  і за станом трубопроводів – всього навіть не перерахуєш. Одна зі свіжих розробок, в яких взяли участь вихованці ЧНТУ – проект «Ніжин туристичний», котрий дозволяє швидко знайти потрібну інформацію про це місто через власний мобільний телефон.
 
Сучасний молодий програміст – це людина, яка зі студентської лави працює над корисними для суспільства розробками і від початку вже входить до повноцінних трудових колективів.
 
Україна від самого створення кібернетики й інформатики брала участь у передових винаходах і розробках. Перший персональний комп’ютер у світі створений в Україні – на десять років раніше, ніж американський IBM. Зараз, нажаль, тисячі українських програмістів знаходять роботу насамперед у зарубіжних проектах. Але сподівання творців української кібернетики, як і раніше, пов’язані з нашою молоддю, в тому числі з чернігівцями. Ми переконалися в цьому, поспілкувавшись із людьми, які стояли біля витоків інформаційних технологій.
 
Кафедру програмної інженерії ЧНТУ, якій щойно виповнилося п’ять років, очолює Віталій Литвинов – соратник академіка Глушкова, лауреат державних премій. Приклад розробки світового рівня команди Литвинова – це програмне забезпечення для електронно-променевого вакуумного зварювання на виробничій базі Інституту ім..Патона. Це галузь, в якій Україна є найсильнішою у світі. Ми побували на заводі Інституту, де зварюються деталі фюзеляжів і крил для літаків «Боїнг» та «Airbus».
 
Тож чернігівські молоді програмісти мають змогу долучатися до проектів світового рівня, залишаючись в своїй країні і навіть  у рідному місті. Тим більше, що частина викладачів працює одночасно і в нашому і в столичних вишах і засвідчує однаково високий рівень підготовки.
 
І насамкінець – про походження Дня програміста. 13 вересня (у високосні роки 12 вересня) – це 256-й день року, а 256 – це кількість чисел, які можна представити за допомогою восьми бітів інформації. Це, як бачимо, приклад субкультури комп’ютерників і програмістів: у них свої звичаї, свій специфічний гумор. За що ми їх цінуємо і вітаємо зі святом.

«Сівер-центр»

Теги: День програміста, професійне свято, ЧНТУ, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект