Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Не всі грибники перед реалізацією перевіряють свій товар в лабораторії. Будьте пильними до свого вибору! (відео)Не всі грибники перед реалізацією перевіряють свій товар в лабораторії. Будьте пильними до свого вибору! (відео)

Чернігівські ринки переповнені грибами. Майже на кожному кроці можна побачити маслюків, польські та навіть білі. Проте виявилося, що не всі грибники перевіряють свій товар в лабораторії. Не у всіх є відповідні документи для його реалізації. Тому помітивши камери, продавці стрімко почали ховати кошики або закривати гриби журналами.На порозі адміністрації журналістів зустрічає чоловік. Від будь-яких коментарів на камеру, він відмовився. Але дещо вдалося з’ясувати.

- Згідно правил торгівлі на ринках, ми надаємо людям торгові місця для реалізації продуктів зі своєї земельної ділянки. А там чим вони торгують, я не можу вам сказати, - каже чоловік.
- Гриби – це ж зовсім не садибна ділянка.

Аби дізнатися, хто саме контролює якість грибів на ринку, навідалися до лабораторії.

Любов Піщенко, ветлікар лабораторії: «На вміст радіаційних речовин перевіряє лабораторія. Люди приходять і перевіряють гриби, а ми виписуємо їм експертний висновок. Дивимось, щоб гриби були не поломані, не порвані і не червиві. Ті, хто до нас не приходить, ми за них не відповідаємо, за це несе відповідальність адміністрація ринку, вони не повинні надавати місце, без лабораторного дослідження».

За словами працівників лабораторії, цьогоріч фактів перевищення радіаційних речовин у пробах не виявлено.

Поки журналісти шукали правду, продавці, які торгували без документів, встигли накивати п’ятами. У решти невідомо звідки з’явилися експертні висновки, всі як один, виставили їх на прилавки.

Якщо ви придбали гриби, а про довідку забули, то в цьому вам допоможе лабораторія. Тут перевірити товар може кожен. Для цього знадобиться 200 г грибів та 4,81 грн. У продавців, які мають відповідні документи, можна купувати гриби без остраху.

Тож купуючи гриби на ринку будьте пильні до свого вибору, адже через свою неуважність можна опинитися на лікарняному ліжку.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: гриби, лабораторія, ринок, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект