Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Великий врожай грибів у лісах області (відео)Великий врожай грибів у лісах області (відео)

«Отакий білий гриб за три кілометри в лісі видно», – каже досвідчена збирачка Ольга Іванівна і додає:  «Це їх тумани з землі витягли». Характерно, що цими вихідними навіть там, де не було рясних дощів, все ж таки грибів у лісах з’явилося багато після нічних туманів і роси.На привокзальному  ринку в Чернігові – врожай з трьох найбільших  і найгрибніших районів Чернігівщини: Ріпкинського (Ольга Коваль везе здобич  з-під Олешні), з Чернігівського (найчастіше звучить назва села Малійки), з Козелецького.

Гриби, які виносять на ринок, проходять радіологічний контроль.

Найбільше ми бачимо білих грибів, виносять також польські й маслюки. Вони найвідоміші, їх майже ніколи не плутають з неїстівними. Та все-таки, нагадують люди з досвідом, якщо гриб занадто старий, вкритий пліснявою або ще в чомусь підозрілий – його не потрібно брати; тим більше не можна збирати тих грибів, яких ви взагалі не знаєте. Не слід вживати цих делікатесів дітям до 12 років.

У цьому році отруєнь грибами в області зафіксовано менше, ніж торік. Смертельний випадок стався один, повідомили в обласному лабораторному центрі: 14-го серпня померла, ймовірно, від отруєння грибами 17-річна дівчина з Семенівського району.

Переважна більшість таких трагічних випадків трапляється через отруєння блідою поганкою, яка дещо схожа на сироїжку. Грибники кажуть про головне правило, як їх розрізнити: сироїжка крихка й ламка, а бліда поганка – щільна, і у неї гнеться ніжка.

А ось таких красенів ні з чим не сплутаєш. Села в Чернігівському й Козелецькому районах  забезпечують грибами не тільки обласний центр, а й Київ.

Ціни на ринку – від 70-ти до 120-ти гривень за кілограм білих грибів.

Лісові господарства області зараз не займаються промисловою заготівлею грибів. Тому збирання на продаж – цілком приватна справа, і особливо стає в пригоді пенсіонерам.

Метеорологи обіцяють найближчими днями теплу погоду, тому грибний «бум» у лісах триває.

«Сівер-центр»

Теги: гриби, білий гриб, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект