Викрадення українця (відео)

Батьки не бачили його вже 2 тижні. 19-річний Павло Гриб зник у Білорусії, а з’явився у російському СІЗО в Краснодарі, ще й зі звинуваченням у тероризмі. Адвокатка родини певна, хлопця відверто викрали. Та найгірше, що юнак інвалід дитинства. Детальніше дивіться у сюжеті.Останні 2 тижні його лякала невідомість, де син. Та вчора батьки дізналися правду, яка жахає ще дужче, - їхній син, 19-річний Павло Гриб, який зник 2 тижні тому, в російському СІЗО. Його звинувачують у тероризмі.

Ігор Гриб, батько затриманого в Росії Павла Гриба: «В минулому році він тільки школу закінчив. Вчився в інституті. Не був ні на Сході, я маю на у вазі ці військові події, ні в Криму, не виїжджав за кордон. Тому повна абсурдність всіх звинувачень з боку Російської Федерації».

Зв’язок батька із сином обірвався 24 серпня. На День Незалежності Павло Гриб поїхав до Білорусії на побачення з дівчиною, з якою познайомився у соцмережі, і закохався.

Ігор Гриб: «З собою він не брав ні ліків, ні речей. Тільки взяв наплічника з водою і печивом. Хотів з’їздити буквально туди й назад, тобто в той же вечір він мав повернутися».

Побачитися вперше молоді люди вирішили на нейтральній території – в одному з парків Гомеля.

Павла вдома вже чекали наступного дня. Однак він не повернувся і на дзвінки не відповідав. Батько кинувся за сином у Гомель. Розпитував водіїв на вокзалі, місцевих правоохоронців. Ті повідомили, Павло у розшуку ФСБ за підозрою у тероризмі.

І ось лише зараз, за 2 тижні, прийшло підтвердження із самої Росії.

Ігор Гриб: «Мій син Павло був затриманий органами ФСБ і утримується в місті Краснодар в СІЗО №5».

Євгенія Закревська, адвокатка родини Грибів: «Представники консульства намагалися потрапити в СІЗО до Павла Гриба. Їх туди не пустили. Ми можемо зробити висновок з цього, що Павла спеціально ховали, обмежуючи його доступ до адвоката, до медичної допомоги й до консула».

Адвокатка родини Грибів каже, хлопця відверто викрали з території Білорусії російські спецслужби, тим самим порушивши міжнародне законодавство. Утім і білоруські правоохоронці дивно себе повели. Маючи з Росією спільну базу і побачивши, що хлопця шукають, вони мали би затримати його ще на кордоні і повідомити про це Росію. Утім Павла чомусь вільно пустили до Білорусії.

Як син потрапив до Росії? Чому його затримали? І чи мала відношення до ФСБ Росії та дівчина, з якою він мав зустрітися? Питань нині в батька більше, ніж відповідей. Утім він знає одне, у російських застінках його син довго не протягне.

Ігор Гриб: «Павло є інвалідом з дитинства».

Хірургічне відділення дитячої лікарні Охмадит. Саме тут Павлові Грибу поставили діагноз – важка вада судин. І усе своє дитинство тут він проходив лікування. Але, на жаль, воно не допомагало і за кілька місяців у хлопця мала би відбутися важка операція на серцево-судинній системі.

Василь Притула, професор кафедри дитячої хірургії НМУ ім. О. О. Богомольця, доктор медичних наук: «Хвороба прогресує. У нього розширюються вени стравоходу в шлунку, змінюється в гіршу сторону стан крові, і це свідчить про те, що в будь-який момент може відбутися внутрішня кровотеча або стравоходу, або шлунку. І це може призвести до летального випадку».

8 вересня до Павла у СІЗО намагався потрапити адвокат, якого родина винайняла в Росії.

Андрій Сабинин, російський адвокат Павла Гриба: «Меня не пустили. Одни ничего не сказали. Сотрудник даже представиться отказался. Было сказано, дело непростое, поэтому идите к следователю».

Протест проти затримання українського громадянина Росії вже надіслало українське МЗС.

Речниці МЗС України Мар'яни Беца: «Забезпечення доступу нашого консулу до нашого громадянина. Російська Федерація зобов’язана надати такий доступ відповідно до Віденської конвенції. Це наш громадянин і ми маємо право забезпечити його захист».

Сюжет телеканалу «СТБ», «Вікна-новини»

Теги: Павло Гриб, Ігор Гриб, ФСБ, Росія, Білорусія, викрадення, «СТБ», «Вікна-новини»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект