Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » До Дня будівельника – виставка «Відбиток часу» в Борисоглібському соборі (відео)До Дня будівельника – виставка «Відбиток часу» в Борисоглібському соборі (відео)

«Відбиток часу», а точніше відбитки часу — у Борисоглібському соборі: тут представлені архітектурно-будівельні деталі, які чернігівські науковці накопичили за півстоліття існування заповідника «Чернігів стародавній», вивчаючи те, що називається національним надбанням. В експозиції «Відбиток часу» — старожитності від 11-го до початку 20-го століття.


 
Чернігівські артільники-будівельники славилися на Русі. Почасти саме вони будували храми і в Києві, і в Рязані… Науковці кажуть, це було визнанням їх майстерності. А в 17-18 столітті – за часів Гетьманщини – почалася друга хвиля «високого будівництва» на Чернігівщині. Експонати того часу також представлені на виставці «Відбиток часу».
 
А ще в експозиції в Борисоглібському соборі – екземпляри з семисотенної колекції таврованих цеглин кінця 19-го – початку 20-го сторіч. Історики кажуть, це єдине, що залишається від будівель тогочасних майстрів: сучасна агресивна забудова нищить стародавню архітектуру Чернігова.

«Сівер-центр»

Теги: виставка, Борисоглібський собор, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект