Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Голубі озера посеред лісу: скільки коштує відпочинок і цілющі властивості (відео)Голубі озера посеред лісу: скільки коштує відпочинок і цілющі властивості (відео)

Водойма, а навколо хвойні ліси. Унікальне місце відпочинку є на Чернігівщині. 4 озера колись були кар’єрами, у яких добували кварцовий пісок. Вода в них чиста та цілюща. Про відпочинок на Голубих озерах, дивіться у сюжеті.Голубі озера, а навколо хвойні ліси. Ми на Чернігівщині. І це унікальне місце зветься українськими Мальдівами. Колись тут цілодобово гула техніка, добували кварцовий пісок, з якого робили скло. Потім за закинуті кар’єри взялася природа і наповнила їх чистою озеровою водою.

Ці озера біля села Олешня за 200 км від Києва та за 60 км від Чернігова. Їх тут 4. Найбільше туристи вподобали те озеро, площа якого складає понад 20 га, глибина подекуди 20 м. Дно вкрити кварцовим піском, яке відрізняється і властивостями і кольором. Береги обривисті, але є кілька пляжів з пологими спусками.

Кілька років тому місцеві взялися за туристичну інфраструктуру. Тепер тут можна винайняти катамран, човен або сап. Година – 120 гривень.

Тут можна не лише поплавати та попірнати, але й політати над водою на тролеї. 45 секунд задоволення – 50 гривень. З охочих – черга. Можна також поганяти на квадрациклі. 10 хвилин розваги – 100 гривень. Або на велосипеді. Розробили кілька веломаршрутів різної складності. Один з них до садиби музею авторки першого українського букваря та засновниці першого в світі дитячого садочка Софії Русової.

Родина Русових відкрила в Олешні першу гончарну школу на Поліссі. Колись кожний другий селянин тут був гончаром, нині їх одиниці, а гончарне коло розвага для відпочиваючих.

А ще, цей край багатий на різні ягоди та гриби. Нині сезон лисичок.

Варіантів для ночівлі кілька: можна безкоштовно напнути біля озер намет або поселитися в будиночку просто на березі – від 100 до 300 гривень з людини, залежно від умов, або ж заночувати в селі.

Дістатися сюди можна з Чернігова потягом за 14 гривень, або автобусом за 25 гривень. З Києва до Голубих озер 3 години на авто.

Сюжет телеканалу «ICTV», «Факти ICTV»

Теги: Голубі озера, Олешня, відпочинок, озера, «ICTV», «Факти ICTV»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект