Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Журналісти втрачають довіру (відео)Журналісти втрачають довіру (відео)

Це світова тенденція, адже в ЗМІ з’являється  неперевірена інформація. Іноді  журналісти і самі створюють подію, а інколи перетворюються на професійних політтехнологів. Це думки німецького медіа-експерта Клеменса Шелля. Які виклики стоять перед сучасними засобами масової інформації? Відповіді на ці запитання шукали чернігівські журналісти разом із німецьким медіа-експертом.


 
Член Німецької асоціації журналістів Клеменс Шелль вважає, що українські ЗМІ потерпають від кризи довіри, адже забувають про журналістські стандарти. Причина цього – залежність журналістів від власників медіа. Клеменс Шелль, член Німецької асоціації журналістів: «Коли ви бачите медіа, в яких намагаються представити всі можливі точки зору, довіра до них більша. Коли медіа сваряться між собою, загальна довіра до ЗМІ знижується. Україна є прикладом того, що в різних засобах масової інформації немає правди. Є різні точки зору, різні погляди, тож щось одне мусить бути неправдою».
 
Візит німецького експерта відбувається в рамках проекту Association4U. Клеменс Шелль вже 15 років проводить медіа-тренинги, і це не перший його візит в Україну.
 
Німецький колега вважає, що українські журналісти отримують низьку заробітну платню, а відповідно бідного журналіста легко купити. Окрім того, власники медіа хочуть отримати швидкі результати, тож кропіткі та серйозні розслідування не отримують відповідного попиту, а від цього страждає якість будь-якого матеріалу. Клеменс Шелль: «Немає потужного мовлення, а приватні мовники та приватні видання служать інтересам їх власників»
 
Аналізуючи роботу українських колег, Щелль враховує, що в країні йде війна: «Етика журналістів під час війни змінюється. Багато журналістів мають відчуття, що вони мають не нашкодити своїй країні, і це відчуття виправдане. Однак вони мусять бути об’єктивними та нейтральними, і не перетворюватися на пропагандистів».
 
Тим не менше, Клеменс Шелль вважає, що головне завдання українських журналістів — боротися за краще суспільство, адже недовіра  до української політики викликає недовіру до України з боку європейських партнерів.

«Сівер-центр»

Теги: Клеменс Шелль, журналістика, ЗМІ, журналісти, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект